Boże Ciało 2022

W czwartek po niedzieli Trójcy Przenajświętszej Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, nazywaną tradycyjnie Bożym Ciałem. Najstarsza nazwa tej uroczystości brzmiała "festum Eucharistiae" - "święto Eucharystii". Boże Ciało stwarza wspaniałą okazję do rozważania tajemnicy Eucharystii, jest okazją do zamanifestowania naszej wiary wobec Najświętszego Sakramentu.

Historia Bożego Ciała sięga XIII wieku. W Polsce pierwsza z procesji Bożego Ciała przeszła ulicami Krakowa w roku 1320 i prawdopodobnie w tym samym roku lub niedługo potem podobne procesje urządzono w Gnieźnie, Poznaniu, Wrocławiu, Płocku.

Bóg zapłać za udział w procesji Bożego Ciała oraz przygotowanie ołtarzy i złożone ofiary na kwiaty teraz zdobiące naszą świątynię. Dziękuję za podjęte posługi: pocztom sztandarowym - Ochotniczej Straży Pożarnej ze Ściejowic i Jeziorzan oraz zabezpieczenie trasy, LSO, rodzicom troszczącym się o obecność dzieci w strojach: krakowskich i pierwszokomunijnych, osobom niosącym feretrony, baldachim, służbie kościelnej oraz za przygotowanie nagłośnienia na trasie.

ks. Andrzej Bartkowski, proboszcz

Zdjęcia: Andrzej Myrdko i Władysław Kuć