Chrystusa Króla Wszechświata - 25.11.2018

1. Pan Jezus w godzinie swojej męki przyznaje, że jest Królem. Jego królestwo nie jest z tego świata. Ono przekracza wyobrażenia tego świata, tak samo jak Chrystus przekroczył granice życia i śmierci. Zmartwychwstając, zwyciężył śmierć i wstąpił do nieba, gdzie zasiada po prawicy Ojca. Bóg Ojciec powierzył Mu wieczne królowanie, a On zaprasza nas do uczestnictwa w Jego królestwie.

2. Dzisiaj w świętowanie uroczystości Chrystusa Króla włącza się Akcja Katolicka obchodząca swoje święto patronalne. Po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia (można zyskać odpust zupełny). Gościmy na Mszy św. o godz. 10.30 chór Gaudium pod pod kierownictwem pani Renaty Kamudy z Kłaja. Po Mszy św. zapraszam na koncert pieśni patriotycznych. Na tej Mszy św. Przyjęcie nowych ministrantów.

3. Do końca listopada zapraszamy do wspólnej modlitwy z wypominkami za zmarłych w środę po Mszy św. wieczornej (sprawowanej za zmarłych wypominanych w wypominkach) oraz w piątek po Mszy św. wieczornej.

4. W pierwszą sobotę grudnia odwiedziny chorych od godz. 9.00 oraz po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

5. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

6. Dziękuję sprzątającym kościół paniom Helenie Sroka, Jadwidze Józefczyk, Stanisławie Skowronek, Bożenie Niekłań i Jolancie Wąsowicz.

7. W Gościu Niedzielnym ….

8. Msze św. w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 7.00 rano w pozostałe dni o godz. 17.00.

Zakupiono 1300 litrów oleju opałowego. Bóg zapłać za ofiary na ten cel. Dzisiejsza składka inwestycyjna, zbieramy na wymianę okien na chórze koło Pana Organisty. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 30 XI – św. Andrzej (I w.), Apostoł, brat św. Piotra, jeden z najbliższych uczniów Pana Jezusa, szczególnie czczony w Kościele prawosławnym.