Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim - 05.01.2020

1. Przeżywamy radość z narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po Świętach Bożego Narodzenia. . Na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy gościli Miejską Orkiestrę Dętą z Nowego Targi – Po Mszy św. zapraszam na koncert noworoczny.

2. W poniedziałek (jutro) , 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr. Jest to świeto nakazane więc należy uczestniczyć we Mszy św., które w naszym kościele będą wg. porządku niedzielnego o godz. 8.00 i 10.30.

3. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego do puszek tego dnia będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Polecam tę składkę ofiarności Parafian.

4. Dziękuję sprzątającym  kościół w ubiegłym tygodniu, paniom Katarzynie Dyda, Władysławie Karaś, Anecie Stopa i pani Karolinie.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Składka na olej opałowy. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

6. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Program kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej.

• Dzień Jeziorzany (07.01.2020 – wtorek od godz. 15:00)
    Początek u Pana Tomasza Apostoł, a następnie domy tylko lewą stroną w kierunku kapliczki. Zakończenie u Państwa Białków.
  • Dzień Jeziorzany (08.01.2020 – środa od godz. 15:00)
    Początek u Państwa Kowalików, następnie domy prawą i lewą stroną w kierunku kapliczki. Zakończenie u Pana Organisty.
  • Dzień Jeziorzany (09.01.2020 – czwartek od godz. 15:00)
    Początek u Państwa Kapustów, następnie domy prawą stroną drogi w kierunku Ściejowic. Powrót drugą stroną drogi. Zakończenie u Państwa Stępskich.
  • Dzień Jeziorzany (10.01.2020 – piątek od godz. 15:00)
    Początek u Państwa Królik, domy do kapliczki, a następnie domy od kapliczki w kierunku Rącznej. Zakończenie u Państwa Kuć.
  • Dzień Jeziorzany (11.01.2020 – sobota od godz. 8:30)  Początek u Państwa Śmiech na Gawórze. Zakończenie u Państwa Przebinda.

7. Dziś i jutro nasza oaza wystawia jasełka – serdecznie zapraszam do Remizy w ich imieniu o godz. 15.30