I Niedziela Adwentu - 02.12.2018

1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

2. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie i rozwijanie więzi z Kościołem.

Spowiedź przed świętami będzie 23.12 - w trzecią niedzielę adwentu, a odwiedziny chorych z posługą spowiedzi i komunii św. 22.12.

3. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych we wtorek i czwartek o godz. 6.45 a w pozostałe dni o godz. 17.00.  Zachęcamy do przyniesienia tradycyjnych lampionów.

4. We wtorek 4 grudnia przeżywamy w Kościele Dzień modlitwy w intencji bezrobotnych. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej oraz do osobistej modlitwy za przyczyną św. Barbary.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Pierwszopiątkowa spowiedź święta w godz. 16. 30. Po Mszy o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa.

6. W sobotę 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia N. M. P. Msza Święta ku czci Matki Bożej o godz. 17.00. Do udziału zapraszam szczególnie dzieci klasy III, zostaną im wręczone medaliki.

7. Dar życia jest szczególnym znakiem miłości Pana Boga, niestety ciągle zagrożonym zwłaszcza na pierwszym, najbardziej bezbronnym etapie. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się w uroczystość Niepokalanego Poczęcia N. M. P, 8 grudnia podczas Mszy Świętej wieczornej.

8. Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po wszystkich Mszach będą zbierane ofiary do puszek na ten cel.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny na miesiąc Grudzień w którym jest roratni lampion.

10. W zakrystii kościoła można od dzisiejszej niedzieli można nabyć płatki na stół wigilijny, są też świece Caritas, ofiarami wspomagamy dzieła miłosierdzia w naszej archidiecezji. Od przyszłej niedzieli będzie wystawiony kosz na dary dla potrzebujących z naszej parafii.

11. Dziękuję sprzątającym kościół paniom: Marii Stopa, Alicji Stopa, Agacie Rosek, Danucie Janas.

W tym tygodniu patronują nam:

• 3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter,
  • 7 XII – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup, Doktor Kościoła.