I Niedziela Adwentu - 03.12.2017

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna okres Adwentu, nowy rok liturgiczny – czas przygotowania do Bożego Narodzenia. Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowującym do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez który wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego. Równocześnie kieruje nas do powtórnego przyjścia Jezusa na końcu czasów.

Codzienne uczestniczenie we Mszach Świętych roratnych w dni powszednie we wtorek i czwartek o godz. 6.45 w pozostałe dni o godz. 17.00, przygotowują nas, czuwających z Maryją, na przyjście Pana Jezusa. Tegorocznym roratom będzie patronował św. Józef. Zachęcam do uczestnictwa.

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • w czwartek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
  • w piątekUroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. uświadamia nam prawdę o potrzebie dążenia do wewnętrznej czystości. Przypomina nam o tym biała świeca symbolizująca Niepokalaną. Maryja otworzyła swoje czyste Serce na przyjęcie przychodzącego Zbawiciela. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 

Msze św. w tym dniu o godz. 6.45 – Roraty i o godz. 17.00.

W zakrystii kościoła można od dzisiejszej niedzieli można nabyć płatki na stół wigilijny, są też świece Caritas, ofiarami wspomagamy dzieła miłosierdzia w naszej archidiecezji.

Dziękuję sprzątającym kościół paniom Stanisławie Przebinda,  Annie Wróbel, Anecie Klich, Marii Michałek i Stanisławie Kumerskiej.

Spowiedź przed świętami będzie 17.12 – w trzecią niedzielę adwentu, a odwiedziny chorych z posługą spowiedzi i komunii św. 23.12.

 Zachęcam do lektury „Gościa Niedzielnego”, w którym odpowiedź na pytanie Czym różni się wiara mężczyzny d wiary kobiety – pierwszy odcinek adwentowego cyklu o św. Józefie. Jest też artykuł o pokoleniu nastolatków z komórką w ręku, która jest najmniej religijną generacją w historii. Polecam lekturę.