I Niedziela Adwentu – 27.11.2022

1. W imię Boże rozpoczęliśmy czas Adwentu, który jest przygotowaniem do uroczystości Bożego Narodzenia, ale również kieruje nasze myśli ku oczekiwaniu powtórnego przyjścia Jezusa na końcu czasów. Przed błogosławieństwem poświęcenie opłatków na stół wigilijny. W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki.

2. Msza św. Roraty w naszym kościele we wtorek i czwartek o 6.45, w pozostałe dni o 17.00. Zachęcam do licznego udziału i przychodzenia z dziećmi i wnukami.

3. Msze św. w niedziele grudnia o godz.: 8:00, 10:00 i 11:30.

4. Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła, podziękowanie dla pań: Katarzyny Wąsik, Anny Nowak, Renaty Suchan, Joanny Meus i Martyny Wąsiołek.

5. Bardzo dziękuję Rodzicom dzieci, przygotowujących się do pierwszego spotkania z Jezusem w Komunii św. za dar ołtarza – obrus na ołtarz i nakrycie ambonki na okres Adwentu.

6. W środę wyjątkowo przed Mszą św. o 16.30 - wypominki roczne, a następnie Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.

7. Spowiedź w I piątek miesiąca od godziny 16.00.

8. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w I sobotę od godz. 9.00. Z uwagi na wypadająca w sobotę Wigilię Bożego Narodzenia oraz spowiedź św. w sobotę /17.12/ w parafiach sąsiednich wizyta najbliższa będzie wizytą przedświąteczną.

9. W I sobotę o 16.30 modlitwa różańcowa w intencji Ojczyzny.

10. Dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na składkę inwestycyjną przeznaczoną na prace przy kościele. Bóg zapłać za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne.

11. W przyszłą niedzielę z okazji XXIII Dnia modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie będzie możliwość wsparcia przez ofiarę do puszek.

12. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego – w nim m.in. o rozpoczęciu procesu beatyfikacyjnego o. Józefa Andrasza – spowiednika s. Faustyny. Do numeru dołączony jest kalendarz ścienny na 2023 r. z wizerunkami polskich świętych.

13. Jest także do nabycia w cenie 10 zł - nowy numer czasopisma dla najmłodszych „Staś” oraz „Mały Gość Niedzielny”

14. Kalendarz liturgiczny:

• Środa - św. Andrzeja Apostoła
  • Piątek - bł. Rafała Chylińskiego kapłana
  • Sobota - św. Franciszka Ksawerego, kapłana

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów.

****************************************************************************************

Od dzisiaj do /15.12/ jest możliwość wsparcia małych pacjentów z oddziału Onkologii i Hematologii Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu. Zbiórka dotyczy pampersów w rozmiarach 4, 5 i 6. Przyniesione rzeczy należy składać pod schodami prowadzącymi na chór. Całość akcji niesienia pomocy koordynuje pani Aneta Żołnierczyk, która zajmuje się tym dziełem od 10 lat. Dla osób pragnących wesprzeć tę pomoc datkami materialnymi, wystawiona jest skrzynka na ofiary, za które zostaną zakupione potrzebne dla chorych dzieci środki. Potraktujmy to, jako nasz adwentowy dar – uczynek miłości bliźniego. Bóg zapłać za włączenie się do tego dzieła pomocy!