I Niedziela Adwentu - 28.11.2021

1. W I Niedzielę Adwentu Chrystus wzywa nas do czujności. Pozwólmy Bogu by nas obdarzył czujnością do odczytywania Jego znaków w codzienności. Roraty w naszym kościele we wtorek i czwartek o 6.45, w pozostałe dni o 17.00.

2. Od dzisiaj w zakrystii można nabyć poświęcone opłatki. Natomiast od przyszłej niedzieli będzie można wspomóc Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom przez zakup świec Caritas na stół wigilijny.

3. Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła – paniom: Danucie Gruca, Ewie Grzesiak, Grażynie Suchan, Beacie Krawiec oraz panu Łukaszowi Sobesto.

4. W ubiegłym tygodniu podczas kwesty zebrano 1.272,00 zł i 2 euro na rzecz migrantów i przekazano je za pośrednictwem Caritas Polska. Bóg zapłać za ofiary.

5. W środę po Mszy św. modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

6.  Spowiedź w I piątek miesiąca od godziny 16.00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę 18 grudnia.

7. Zachęcam do nabycia pięknego albumu o naszej i okolicznych parafiach, jako prezent – pamiątkę. Cena albumu 99, 00 zł.

8. Dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na składkę inwestycyjną przeznaczoną na prace związane z wymianą rynien. Bóg zapłać także za ofiary wpłacane na konto parafialne.

9. W związku z dużą ilością potrzebnych prac przy parafii na wczorajszym spotkaniu Rada Parafialna podjęła temat dotyczący toalet. Jeżeli ktoś byłby chętny wspomóc tę inwestycję proszę o kontakt z członkami Rady Parafialnej.

10. Wśród wielu prac jednak najbardziej pilne wydaje się kwestia pieca opałowego w kościele, tym bardziej, że z uwagi na jego awarię kościół w tym momencie nie jest ogrzewany. Czekamy na jego naprawę. Podczas przeglądu parametry pieca stwierdzono, że parametry pieca nie pozwalają na uzyskanie odpowiedniej temperatury w kościele, z tego też powodu w dalszej kolejności trzeba zastanowić się nad jego wymianą, ponieważ jego modernizacja nie jest już opłacalna.

11. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele.

12. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Przeczytać można m.in. artykuły:

• o sytuacji na granicy polsko – białoruskiej z perspektywy mieszkańców i strzegącej jej żołnierzy,
  • do gazety dołączony jest kalendarz ścienny na 2022 rok.

13. Na stoliczku z gazetami jest do nabycia w cenie 8 zł - nowy numer czasopisma dla najmłodszych „Staś” oraz „Mały Gość Niedzielny”

14. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zofię Ochmańską. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Jej wieczne spoczywanie...

15. Z kalendarza liturgicznego:

• Wtorek - św. Andrzeja apostoła
  • Czwartek - bł. Rafała Chylińskiego kapłana
  • Piątek - św. Franciszka Ksawerego kapłana
  • Sobota - św. Barbary dziewicy i męczennicy

Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy życzenia opieki Matki Najświętszej.