I Niedziela Wielkiego Postu - 10.03.2019

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.

2. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godz. 16.30. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.00 a po nich dodatkowa Msza św. Składka z Gorzkich żali przeznaczona jest na dekoracje i kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

3. Zachęcamy wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając męką Chrystusa przy 14 stacjach Drogi krzyżowej.

4. W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczymy naszą modlitwą. Po Mszy św. wieczornej modlitwy za wstawiennictwem św. siostry Faustyny.

5. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 11.04 do 14.04.2019 rok. Nauki wygłosi dla nas ks. dr Marek Zołoteńki.

6. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka do puszek na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na progu Wielkiego Postu szczególnie polecamy w Gościu niedzielnym pierwszy odcinek wielkopostnego cyklu pod hasłem „Droga krzyża – o naśladowaniu Jezusa w godzeniu się z wolą Bożą praz przeżywaniu osamotnienia w cierpieniu, czy też o sensie umartwienia i pokuty. .

8. Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów otaczamy serdeczną pamięcią i zawierzamy opiece świętych patronów.

9. Dziękuję sprzątającym kościół paniom Danucie Adamczyk, Urszuli Sotwin, Barbarze Korczek oraz Marii Witana.

10. Msze św. w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 7.00 rano w pozostałe dni o godz. 17.00.