II Niedziela Adwentu - 04.12.2022

1. Trwając w okresie Adwentu zapraszam na Roraty. W tym tygodniu we wtorek o 6.45. Natomiast w pozostałe dni o 17.00. Zachęcam do przychodzenia z dziećmi i wnukami. Proszę, by dzieci przynosiły lampiony.

2. W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki i świece Caritas na wigilijny stół.

3. Dzisiaj z okazji XXIII Dnia modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie możliwość wsparcia tego dzieła przez ofiarę do puszek.

4. Msze św. w niedziele grudnia o godz.: 8:00, 10:00 i 11:30.

5. Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła, podziękowanie dla pań: Barbary Lewek, Józefy Tyrała, Marii Nowak i Heleny Szczypczyk

6. W środę po Mszy św. modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, natomiast w piątek za przyczyną św. Brata Alberta.

7. W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza św. o godz.  17:00. W czasie Mszy św. poświęcenie medalików dla dzieci, przygotowujących się do I Komunii św.

8. Krucjata Wyzwolenia Człowieka zaprasza w sobotę po Mszy św. na modlitwę różańcową w intencji osób uzależnionych i niosących im pomoc.

9. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną. Przedstawiciele Rady Parafialnej przeliczyli złożone ofiary, które wpłacono na konto parafialne. Zebrana kwota wyniosła: 6.254,00 zł. W tym w 22 podpisanych kopertach było 2.500,00 zł. Bóg zapłać również za ofiary wpłacane na konto parafialne.

10. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego – w nim m.in. o tym czy można wierzyć w Boga, nie wierząc w Kościół? W cyklu adwentowym o kolejnym promieniu świętości: gorliwości i zapale.

11. Kalendarz liturgiczny:

• Wtorek - św. Mikołaja, biskupa
  • Środa - św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
  • Czwartek - Niepokalanego Poczęcia NMP
  • Piątek - św. Juana Diego

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składam życzeniawstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów.

12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej ś.p. Janusza Murowańskiego. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie

***********************************************************************************

Do /15.12/ jest możliwość wsparcia pacjentów z oddziału Onkologii i Hematologii Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu. Zbiórka dotyczy pampersów w rozmiarach 4, 5 i 6. Przyniesione rzeczy należy składać pod schodami prowadzącymi na chór. Całość akcji niesienia pomocy koordynuje pani Aneta Żołnierczyk, która zajmuje się tym dziełem od 10 lat. Dla osób pragnących wesprzeć tę pomoc datkami materialnymi, wystawiona jest skrzynka na ofiary, za które zostaną zakupione potrzebne dla chorych dzieci środki. Potraktujmy to, jako nasz adwentowy dar – uczynek miłości bliźniego. Bóg zapłać za włączenie się do tego dzieła pomocy!