II Niedziela Adwentu - 05.12.2021

1. Trwając w okresie Adwentu zapraszam na Roraty we wtorek i czwartek o 6.45. Natomiast w pozostałe dni o 17.00. Zachęcam, by dzieci przynosiły lampiony.

2. Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła – paniom: Krystynie Przebinda, Marzenie Gruca, Danucie Królik, Małgorzacie Grzesiak, Celinie Boroń i Barbarze Pyla.

3. Serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na pokrycie prac związanych z wymianą rynien. Przedstawiciele Rady Parafialnej przeliczyli zebraną kwotę, którą wpłacono na konto parafialne. Zebrana suma wyniosła: 6.239,00 zł. Bóg zapłać również za ofiary wpłacane na konto parafialne.

4. W środę podczas Mszy św. o 17.00 poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii.

5. Po Mszach św. w środę - modlitwy za wstawiennictwem św. Faustyny, w piątek za wstawiennictwem św. Brata Alberta.

6. W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki oraz wspomóc Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom przez zakup świec Caritas na stół wigilijny.

7.Także w zakrystii jest jeszcze do nabycia, jako prezent - pamiątka album o naszej parafii i kościołach naszej Archidiecezji.

8. W sobotę /11.12/ – zapraszam do salki nad zakrystią na godz. 18.00 na projekcję filmu „Odważni” mówiącego o wartości ojcostwa i byciu mężczyzną w trudnych sytuacjach.

9. W poniedziałek została usunięta usterka w piecu opałowym w kościele i przez trzy dni temperatura była wystarczająca. Jednak we czwartek po raz drugi wystąpiła awaria. Jutro ma przyjechać ekipa do naprawy.

10. Od jutra będzie można składać produkty spożywcze trwałe, którymi podzielimy się przed Świętami Bożego Narodzenia z osobami potrzebującymi. Następnie Oaza Rodzin - Domowy Kościół przekaże ten dar serca „Fundacji-Po pierwsze CZŁOWIEK” prowadzonej przez Siostry Albertynki w Krakowie.

11. Nie zapominajmy o obowiązku noszenia maseczek w kościele.

12. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Przeczytać można m.in. artykuły:

• o adwentowej szkole modlitwy,
  • o drugiej rekolekcyjnej medytacji w oczekiwaniu na Mesjasza,
  • o Karolu de Foucauld, który zostanie włączony do grona świętych

13. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii śp. Andrzeja Hudzik. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie...

14. Z kalendarza liturgicznego:

• Poniedziałek - św. Mikołaja biskupa
  • Środa - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
  • Czwartek - bł. Juana Diego, któremu objawiła się MB z Guadalupe
  • Piątek - wspomnienie NMP Loretańskiej

Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy życzenia opieki Matki Najświętszej.