II Niedziela Wielkiego Postu - 17.03.2019

1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

2. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej będą zbieraną także ofiary do puszek na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na ten cel.

3. Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

4. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 16.30 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 15.00 a po niej dodatkowa Msza św. Składka z Gorzkich żali przeznaczona na dekorację i kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu. Za wszelkie ofiary składam serdeczne podziękowania  - Bóg zapłać. Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.

5. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. Wszystkim, którzy mają św. Józefa za patrona składam serdeczne życzenia.

6. W tym roku po raz dziesiąty wiele tysięcy wiernych podejmuje trud nocnej wędrówki połączonej z rozważaniem męki Chrystusa. Ekstremalna Droga Krzyżowa jest szczególną inicjatywą pozwalająca oderwać się od codziennych spraw, w ciszy i samotności rozmawiać z Bogiem. Bliższe informacje na temat tej formy Drogi krzyżowej na tablicy informacyjnej oraz na stronie internetowej (www.edk.org.pl).

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na progu Wielkiego Postu szczególnie polecamy Gościa Niedzielnego w którym drugi odcinek wielkopostnej drogi krzyżowej o znoszeniu fałszywych oskarżeń i niesprawiedliwego osądzania. Jest też Mały Gość niedzielny dla najmłodszych a w nim specjalny dodatek – naklejki do wielkopostnego kalendarza.

8. Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.

9. Dziękuję sprzątającym kościół paniom: Halinie Janas, Dorocie Sikora, Janinie Sobesto, Marii Kapusta i Annie Walczyk.

10. Msze św. w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 7.00 rano w pozostałe dni o godz. 17.00. W środę po Mszy św. wieczornej modlimy się za przyczyną bł. Hanny Chrzanowskiej.

11. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 będzie uroczyste przyjęcie do grona lektorów naszych ośmiu ministrantów, którzy wczoraj ukończyli organizowany w dekanacie kurs lektorski. Będzie też przyjęcie nowych ministrantów.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 19 III – św. Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, patron Kościoła.