II Niedziela Wielkiego Postu - 25.02.2018

1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

2. Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Droga krzyżowa w piątki o godz. 16.30, a gorzkie żale w niedziele o godz. 15.00, a po niej Msza św. Składka z gorzkich żali przeznaczona jest na dekorację do Ciemnicy i Bożego Grobu.

3. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.

4. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca, który przypomina nam wydarzenia z Wielkiego Czwartku, ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Podczas Mszy Świętej o godz. 17.00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

5. Każdy pierwszy piątek miesiąca przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce. Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy.

6. W pierwszą sobotę miesiąca wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści.

W środę Msza św. za wypominanych połączona z modlitwami za nich po Mszy św. o godz. 17.00.

W tym tygodniu spowiedź przed I piątkiem w czwartek od godz. 16.30 i w piątek od godz. 16.00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentu pokuty i komunii św. piątek od godz. 14.00.

W pierwszą sobotę miesiąca w ramach Nowenny przed setną rocznicą odzyskania Niepodległości Różaniec za Ojczyznę o godz. 16.30 i Msza św. za Ojczyznę – zachęcam do wspólnej modlitwy w tej intencji.

Msze św. w tym tygodniu we wtorek o godz. 7.00 w pozostałe dni o godz. 17.00

Dziękuję sprzątającym kościół w tym tygodniu paniom: Zofii Kapusta, Krystynie Nowak, Krystynie Madej, Barbarze Makowskiej i panu Wiesławowi Guzik.

Jest Nowy numer „Gościa niedzielnego” w którym o dżumie XXI wieku oraz w ramach cyklu „Wielki Post z O. Pio” o modlitwie, jako najlepszej broni. Jest też numer Gazety Chrystus i Ty, ukazujący postać pielęgniarki - Hanny Chrzanowskiej już niedługo nowej błogosławionej kościoła krakowskiego. Polecam lekturę.

Dzisiejsza składka inwestycyjna – za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

Pan wójt Gminy Liszki Pawła Misia zwracam się z uprzejmą prośbą i zaproszeniem na koncert Leszka Czajkowskiego i Pawła Piekarczyka „Żołnierze niezłomni. Podziemna Armia powraca”. Koncert odbędzie się w najbliższą środę 28 lutego o godz. 19.00 w Liceum Ogólnokształcącym w Centrum Edukacyjnym „Radosna Nowina 2000” w Piekarach.