II Niedziela Zwykła - 19.01.2020

1. W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.

2. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

3. W środę modlimy się za przyczyną bł. Hanny Chrzanowskiej. W poniedziałek, środę , piątek i sobotę pół godziny przed mszą św. wieczorną wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy za parafię i naszą Ojczyznę za przyczyną św. Jana Pawła II, którego relikwie znajdują się już w naszym kościele.

4. W ubiegłą środę gościliśmy ks. kard. Stanisława Dziwisza. Serdeczne podziękowania za obecność pocztów sztandarowych ze szkół z terenu gminy, OSP Jeziorzany naszej szkole, której patronuje Jan Paweł II i wszystkim parafianom, którzy znaleźli czas. Ministrantom i lektorom za asystę.

5. Msze św. w tym tygodniu we wtorek i w czwartek o godz. 7.00 rano w pozostałe dni tygodnia o godz. 17.00.

6. Dziękuję sprzątającym w ubiegłym tygodniu, paniom Elżbiecie Grzesiak, Annie Miś (Gruca), Beacie Krawiec (Drewniak) i Grażynie Suchan.

7. Zakończyliśmy tegoroczną kolędę. Za wspólną modlitwę, rozmowy i spotkania w rodzinnym gronie wszystkim parafianom składam serdeczne podziękowania - Bóg zapłać. Pani Sołtys Ściejowic też składa podziękowania za ofiary złożone podczas kolędowania w drugi dzień Świąt na leczenie córki – zebrano 12 tyś. zł.

8. Składka w przyszłą niedzielę inwestycyjne, za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. Jest już projekt witraża, który chce ofiarować naszej parafii ks. arcybiskup Stanisław Nowak – nasz rodak. Wywieszony jest on w gablocie przed wejściem do kościoła.

W tym tygodniu patronują nam:

• 21 I – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku.
  • 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej.
  • 25. I – święto nawrócenia św. Pawła Apostoła.