III Niedziela Adwentu - 16.12.2018

1. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.

2. W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zapraszamy do udziału w liturgii najbliższych dni, a także do rodzinnej modlitwy w domach. Wytrwale kontynuujmy nasz udział w Mszach Świętych roratnych, sprawowanych codziennie we wtorek i czwartek o godz. 6.45 a pozostałe dni tygodnia o godz. 17.00.

3. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Spowiedź święta w naszym kościele codziennie przed Mszą św. a w najbliższą niedzielę (23. 12) od godz. 14.00 – 16.00. Po Spowiedzi dodatkowa Msza św. o godz. 16.00.

4. Dary naszej pomocy dla ubogich składać można do najbliższej środy. Za wszelkie wsparcie składam serdeczne Bóg zapłać. Zostaną rozwiezione w najbliższą sobotę. Można zgłaszać chorych – spowiedź i komunia św. dla nich będzie w najbliższą sobotę (22. 12) od godz. 9.00.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny na miesiąc styczeń.

6. Dziękuję sprzątającym kościół paniom: Anecie Krolik, Elżbiecie Kukowskiej, Miecysławie Michałek, Beacie Stępskiej, Marii Rosek i Helenie Nowak.

6. Dziś Gościmy w naszej wspólnocie Ks. Arcybiskupa Stanisława Nowaka, który dokonał uroczystego wniesienia relikwii św. siostry Faustyny Kowalskiej i bł. Hanny Chrzanowskiej. Dziękuję chórowi Gaudim z Kłaja pod kierownictwem Pani Renaty Kamuda za uświetnienie naszej uroczystości, ministrantom i lektorom za asystę, Panu kościelnemu za przygotowanie kościoła i panu organiście.

7. Udało się też wymienić oświetlenie w nawie głównej naszego kościoła.

6. Msze św. w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 6.45 rano w pozostałe dni o godz. 17.00.