III Niedziela Adwentu - 15.12.2019

1. W tym tygodniu, od wtorku, rozpoczniemy okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

2. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe.

3. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary.  Za Ojczyznę i rodziny będziemy się modlić podczas adoracji pół godz. przed mszą św. wieczorną (od 16.30) – w poniedziałek, środę, piątek i sobotę a potem Msza św. wieczorna o godz. 17.00. A we wtorek i czwartek podczas mszy św. Roratniej o godz. 6.45. Zachęcam do udziału w roratach.

4. W najbliższy wtorek przypadają 83. urodziny papieża Franciszka – w osobistych modlitwach polecajmy jego osobę i posługę Bożej Opatrzności, aby prowadził bezpiecznie Kościół przez niespokojne współczesne czasy.

5. W środę modlimy się za przyczyną Hanny Chrzanowskiej.

6. W przyszłą niedzielę (22.12.) spowiedź od godziny 14:00 do 16:00.

7. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas. Ofiary wspomagają dzieła pomocy prowadzone przez Caritas naszej Archidiecezji.

8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym jak kadr. Krajewski zamienił rzymski pałać w dom dla ubogich oraz o tym, jak rodziło się kapłańskie powołanie papieża Franciszka.

9. Dziękuję sprzątającym kościół w tym tygodniu byli to nasz kościelny Mateusz Rosek i Karol Białek.

10. Z naszej wspólnoty do wieczności Pan Bóg powołał śp. Stanisławę Kliś z Jeziorzan, polećmy ją Bożemu miłosierdziu w modlitwie: wieczny odpoczynek daj jej racz Panie…

11. Bóg zapłać za ofiary dla Kościoła na Wschodzie złożone do puszek w ubiegłym tygodniu.

12. Chorych można zgłaszać w zakrystii kościoła a ze spowiedzią przedświąteczną i komunią odwiedzę ich 21.12. od godz. 10.00.

13. Naszym lektorom serdecznie gratulujemy awansu do rejonowego etapu piłkarskich rozgrywek ministranckich. W sobotę zapewnili sobie pewny awans pokonując lektorów z Nowej Wsi 5:2.