III Niedziela Adwentu - 17.12.2017

W trzecim tygodniu adwentu modlimy się o życie chrześcijańskie rodzin. Dzisiaj w naszej parafii przedświąteczna spowiedź od godz. 14 00 do 16 00, dodatkowa Msza św. o godz. 16 00. W tygodniu możliwość spowiedzi przed Mszą świętą.

Zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. Roratniej, która w naszym kościele będzie we wtorek i czwartek o godz. 6 45 a w pozostałe dni tygodnia o godz. 17 00.

W sobotę (23.XII) od godz. 9.00 – przedświąteczne odwiedziny chorych. Chorych, których nie odwiedzamy w pierwsze piątki  można zgłaszać w zakrystii kościoła.

Następna niedziela 24.12 – to Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. jak w każdą niedzielę o godz. 8 00 i 10 30.

Wieczór wigilijny przeżywajmy w duchu chrześcijańskim i pielęgnujmy tradycyjne zwyczaje wigilijne (dzielenie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii czy wspólny śpiew kolęd). O godzinie 24.00 tradycyjna Pasterka. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła paniom: Katarzynie Tyrka, Weronice Nędza, Oldze Nędza, Lucynie Żak-El-Shahed i Annie Banachowicz.

W zakrystii są do nabycia opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas. Ofiarami wspieramy dzieła pomocy Caritas. Serdeczne Bóg zapłać za dary składane dla potrzebujących w naszej parafii – kosz z darami wystawiony w naszym kościele do czwartku.

W „Gościu Niedzielnym” na ten tydzień o fenomenie polskich rorat, i siedmiu antyfonach na ostatni tydzień adwentu. Jest też dla najmłodszych „Mały Gość Niedzielny”.