III Niedziela Wielkanocna - 05.05.2019

1. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.

2. Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcamy do modlitwy o dary Ducha Świętego podczas Mszy Świętej w całym nadchodzącym tygodniu.

3. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie po Mszy św. godz. 18.00, a w niedzielę o godzinie 15.00. W niedziele po nabożeństwie majowym trzecia Msza Święta. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach. 

4. W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, będziemy modlić się w intencji o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

5. W tym roku do pełnego udziału w Najświętszej Eucharystii przystąpi 15 dzieci  klasy III naszej Szkoły Podstawowej. Uroczystość I Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30. Dzieci odbędą swoją pierwszą spowiedź św. w sobotę 11.05 o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed tym wyjątkowym wydarzeniem także rodziców i rodziców chrzestnych. Od jutra przez cały tydzień po Mszy św. wieczornej i majówce próby dla dzieci klasy III.

6. Dziękuje sprzątającym kościół w tym tygodniu paniom: Marii Jastrzębskiej, Anecie Romańskiej, Monice Nosal, Marzenie Lusina oraz Joannie Budziaszek.

7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W tym tygodniu szczególnie polecamy Gościa Niedzielnego w którym odpowiedź na pytanie na czym polega prawdziwy kult Matki Bożej a ponadto dlaczego katolik powinien być patriotą?

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

6 V – św. Filip i św. Jakub, Apostołowie,

8 V – św. Stanisław (1030-1079), biskup krakowski, męczennik, główny patron Polski, przez św. Jana Pawła II nazwany „patronem chrześcijańskiego ładu moralnego”.