III Niedziela Wielkiego Postu - 04.03.2018

1. W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Chrystus uświadamia nam, że już najwyższy czas, by dokonać radykalnego uporządkowania naszego życia. Każdy z nas jest prawdziwą świątynią, w której mieszka Pan Bóg, i trzeba zatroszczyć się, by była ona dla Niego godnym mieszkaniem.

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św.

2. Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem. Zapraszamy na drogę krzyżową w piątek o godz. 16.30 przed Mszą św. wieczorną i na gorzkie żale w niedzielę o godz. 15.00 a po nich dodatkowa Msza św. Składka z gorzkich żali przeznaczona będzie na dekorację ciemnicy i Bożego Grobu. Bóg zapłać za ofiary.

3. Dziękuje sprzątającym kościół w tym tygodniu: Paniom Marii Świątek, Teresie Gębarowskiej, Teresie Raputa, Ewie Rosek, Katarzynie Różańskiej.

4. W tym tygodniu w Gościu Niedzielnym o świeckich zakonnikach zwanych tercjarzami i o tym, co jest wyjątkowego w praktykowaniu Gorzkich żali i dlaczego w Polsce to nabożeństwo jest tak popularne? Jest też gazeta poświęcona służebnicy Bożej Hannie Chrzanowskiej. Polecam lekturę.

5. Msze św. w tym tygodniu: we wtorek i czwartek o godz. 7.00 rano a w pozostałe dni o godz. 17.00.

6. W kościele jest wyłożony kosz – jałmużna wielkopostna. Składam podziękowania Bóg zapłać za dary dla potrzebujących w naszej parafii.