III Niedziela Zwykła - 22.01.2023

1. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, który otworzyli drzwi swych domów na błogosławieństwo podczas wizyty kolędowej. Wdzięczny jestem za poświęcony czas na wspólną modlitwę i rozmowy w miłej atmosferze. W imieniu własnym oraz panów Kościelnego i Organisty oraz LSO dziękuję za złożone ofiary.

2. Ofiary składane na ręce księdza są przeznaczone w części na dzieła: prowadzone w Archidiecezji Krakowskiej: budownictwo sakralne, Caritas, Misje i UPJP II. Dziękczynna Msza św. za Parafian zostanie odprawiona w Święto Matki Bożej Gromnicznej o godzinie 7:00.

3. Msze św. w tym tygodniu we wtorek i czwartek o 7:00, pozostałe dni o 17:00, w niedziele stycznia o godz. 8:00; 10:00 i 11:30.

4. W środę Msza św. i modlitwa za zmarłych – Wypominki.

5. Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła paniom: Ewie Przebinda, Sylwii Rakoczy, Marcie Gruca i Annie Spułowicz oraz panu Tomaszowi Apostoł.

6. W minioną niedzielę podczas składki na ogrzewanie kościoła złożono 5.925,00 zł. Za zakupiony olej zapłaciliśmy 10.508,00 zł. Pozostała kwota została pokryta ze składek inwestycyjnych. Bóg zapłać za składane ofiary!

7. Dzisiaj o godz. 10:00 wraz z Krakowską Drużyną Orląt im. Antosia Petrykiewicza będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny.

8. Także w dniu dzisiejszym Krucjata Wyzwolenia Człowieka zaprasza po Mszy św. o godz. 10:00 do modlitwy różańcowej za osoby uzależnione i niosące im pomoc.

9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać o latach spędzonych u boku papieża Benedykta XVI przez osobistego sekretarza zmarłego papieża, interesujący artykuł z biblijnymi wzmiankami o nawróceniu św. Pawła Apostoła.

10. Jest nowy numer Małego Gościa Niedzielnego, a w nim m.in. dodatek związany z dniem Babci i Dziadka.

11. Z kalendarza liturgicznego:

• Wtorek - św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
  • Środa - św. Nawrócenia św. Pawła apostoła
  • Czwartek - św. Tymoteusz i św. Tytusa, biskupów
  • Sobota - św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła

Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składam życzenia opieki Matki Najświętszej