III Niedziela Zwykła - 27.01.2019

1. Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane dziś przez papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty.

2. Dzisiejsza niedziela to także obchodzony w Kościele Światowy Dzień Trędowatych. Ogarnijmy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc. Składka inwestycyjna za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

3. W środę 30. stycznia Msza św. za wypominanych w wypominkach rocznych o godz. 17.00 a po Mszy św. modlitwy za naszych bliskich zmarłych.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca N. M. P po Mszach wieczornych. Spowiedź święta w piątek od godz. 16.30.

5. Odwiedziny chorych z Komunią św. i sakramentem chorych w sobotę w godz. 9.00. Serdecznie polecamy pamięci parafian chorych i samotnych, którzy nie mogą samodzielnie uczestniczyć we Mszy Świętej.

7. W sobotę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00 rano i o godz. 17.00. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych, które posługują i pochodzą z naszej parafii. Składka przeznaczona na zakony klauzulowe.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość niedzielny i Mały Gość niedzielny dla najmłodszych.

9. Dziękuję sprzątającym kościół paniom Annie Miś, Danucie Gruca, Krystynie Przebinda, Krystynie Drewniak, Katarzynie Matys, Maryli Ryszkowskiej i Danucie Gruca.

6. Msze św. w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 7.00 rano w pozostałe dni o godz. 17.00.

10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Ludwikę Stopa ze Ściejowic. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu w modlitwie: Wieczny odpoczynek…

W tym tygodniu patronują nam:

  • 28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter, Doktor Kościoła, dominikanin, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów chrześcijańskich,
  • 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, apostoł młodzieży, założyciel zgromadzeń salezjańskich,
  • 2 II – święto Ofiarowania Pańskiego, Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.