IV Niedziela Adwentu - 22.12.2019

1. W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystość Narodzenia Pańskiego. W najbliższy wtorek przypada Wigilia i kolejne świąteczne dni.

2. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z wtorku, 24 grudnia, na środę, 25 grudnia. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

3. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ubogich i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce przy stole wcale nie musi pozostać puste.

4. W poniedziałek o godz. 17.00 a we wtorek o godz. 6.45 ostatnie Roraty. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tej Mszy Świętej wotywnej. W Wigilię Bożego Narodzenia rano będziemy mogli zabrać światło z Betlejem. Wyjątkowo w tym miesiącu w poniedziałek msza św. za wypominanych połączona z modlitwami za wypominanych w naszej wspólnocie parafialnej. Msze św. w środę i w czwartek wg. porządku niedzielnego o godz. 8.00 i 10.30 a w piątek i sobotę o godz. 7.00 rano. Od 27.12 rozpoczniemy wizytę duszpasterską – tradycyjną kolędę.

5. Dziękuję sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu: paniom Zofii Kapusta, Klaudii Kubiś, Marii Grzesiak, Irenie Zelech, Magdalenie Musiał i panu Wiesławowi Guzik.

6. Prośba. Drodzy parafianie, pragniemy prosić o pomoc w zbiórce funduszy na leczenie i rehabilitację Marceliny Antos, córki pani sołtys ze Ściejowic. W pierwszą niedzielę po świętach 29.12 grupy parafian będą kolędować idąc do Państwa domów. Marcelinie można pomóc również przez portal pomagam.pl klikając tutaj.  Za każdą pomoc serdeczne Bóg zapłać.

W tym tygodniu patronują nam:

• 26 XII – św. Szczepan, jeden z siedmiu diakonów Kościoła jerozolimskiego, pierwszy męczennik za wiarę.
  • 27 XII – św. Jan Apostoł i Ewangelista, najmłodszy z grona Apostołów, umiłowany uczeń Pana Jezusa.
  • 28 XII – Święci Młodziankowie, męczennicy, którzy ponieśli śmierć z powodu przyjścia na świat Zbawiciela na rozkaz Heroda.