IV Niedziela Adwentu - 23.12.2018

1. Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie.

2. Zapraszamy do udziału w ostatnich roratach jutro o godz. 6.45 oraz do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiedź przedświąteczna dziś od godz. 14.00 – 16.00 a po niej dodatkowa Msza św.

4. Zasiadając jutro do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii oraz wspólnym śpiewie kolęd.

5. Msza Święta – Pasterka –  zostanie odprawiona o godz. 24.00. Składka z Pasterki przeznaczona jest na fundusz S. O. S. – ratujący życie dzieci nienarodzonych. Za wszelkie modlitewne i materialne  wsparcie tej inicjatywy składam serdeczne Bóg zapłać.

6. Msze Święte w uroczystość Bożego Narodzenia oraz w drugi dzień świąt św. Szczepana według porządku niedzielnego.

7. W czwartek, w święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, tradycyjnie pobłogosławimy wino.

8. W piątek, w święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt.

4. Dziękuję sprzątającym kościół Paniom Sylwii Śmiech, Annie Murowańskiej, panom Józefowi Firlej i Stefanowi Kapusta.

5. W Gościu Niedzielnym świąteczne wydanie i odpowiedź na pytanie Dlaczego Bóg stał się człowiekiem? Jest też Mały Gość Niedzielny dla naszych najmłodszych. Polecam lekturę.

6. Ze względu na wizytę duszpasterską Msze św. w czwartek, piątek i sobotę o godz. 7.00 rano. Składka w przyszłą niedzielę inwestycyjne. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Rozalię Karolus z Jeziorzan. Wieczny odpoczynek…

W tym tygodniu patronują nam:

• 26 XII – św. Szczepan (I w.), diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański,
  • 27 XII – św. Jan, Apostoł i Ewangelista, jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie,
  • 28 XII – święci Młodziankowie, dzieci okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, pragnącego zabić narodzonego Jezusa.