IV Niedziela Wielkiego Postu - 11.03

1. Dzisiaj, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, Pan Jezus objawia nam, że Jego przyjście na świat jest wyrazem miłości Ojca do nas, a Jego wywyższenie na krzyżu stanie się dla nas źródłem zbawienia. Mimo że zbliża się już czas pasji Chrystusa, radujemy się, że zbliża się dla nas czas odkupienia. Przed nami jeszcze rekolekcje parafialne, które będą w dniach od 22.03 – 25.03(szczegóły w przyszłym tygodniu).

2. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: plenerowa Droga  krzyżowa w piątek 16.03 po Mszy św. o godz. 17.00 – udamy się na cmentarz. Dziękuję młodzieży naszej oazy za jej przygotowanie, a gorzkie żale w niedzielę o godz. 15.00, a po nich dodatkowa Msza św. Składka z gorzkich żali przeznaczona jest na dekorację do ciemnicy i Bożego grobu. Bóg zapłać za ofiary.

3. We wtorek, 13 marca przypadnie 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami.

4. Dziękuję sprzątającym kościół w tym tygodniu: Paniom Oldze Duraj, Władysławie Karolus, Katarzynie Dyda, Jadwidze Adamczyk i Anecie Stopa.

5. W tym tygodniu w Gościu Niedzielnym -  - Papież, który zmienił kościół - na kilka dni przed 5. rocznicą wyboru Jorgego Bergoglio na papieża, o jego pontyfikacie mówią ludzie Kościoła. Polecam lekturę.

6. Msze św. w tym tygodniu: we wtorek i czwartek o godz. 7.00 rano a w pozostałe dni o godz. 17.00.

7. W kościele jest wyłożony kosz – jałmużna wielkopostna. Składam podziękowania Bóg zapłać za dary dla potrzebujących w naszej parafii.