IV Niedziela Wielkiego Postu - 14.03.2021

1. Życie ciągle stawia przed nami nowe wyzwania. Są one okazją do głębszej refleksji nad wartościami i zasadami, którymi się kierujemy. Wielki Post wzywa każdego z nas do zrewidowania życia, postawienia sobie pytania, czy naprawdę idziemy śladem Bożych drogowskazów. Żyć to stawać się człowiekiem, a dla wierzących – stawać się chrześcijaninem. To proces, który dokonuje się w nas nieustannie. Na tej drodze wpatrujmy się w Jezusa, który podczas rozmowy z Nikodemem mówi jasno i konkretnie: trzeba się na nowo narodzić, aby żyć.

2. Po Mszy św. o godz. 11.00 Droga Krzyżowa prowadzona przez naszego Pana Tomasz – organistę. A o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym a po nich dodatkowa Msza św. Składka z Gorzkich żali będzie przeznaczona na dekorację
i kwiaty do ciemnicy i Bożego Grobu. Bóg zapłać za ofiary. Składka w dniu dzisiejszym na olej opałowy za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

3. W środę modlimy się za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej, polecając Bogu szczególnie chorych i cierpiących.

4. W poniedziałek, środę i sobotę możliwość spowiedzi św. w kaplicy św. Józefa pół godziny przed Mszą św. wieczorną od godz. 16.30 a w piątek od godz. 16.00 a  o godz. 16.30 Droga Krzyżowa a po niej Msza św. wieczorna.

5. Przez cały czas Roku Świętego Józefa po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin. W tym tygodniu odmawiamy też nowennę do św. Józefa przed jego uroczystością, która wypada w najbliższy piątek. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Polecam lekturę Gościa Niedzielnego w którym m. in. o pielgrzymce papieża Franciszka a do Iraku.

7. Dziękuję sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu, paniom: Agnieszce Wąsiołek, Katarzynie Wąsik, Małgorzacie Meus, Annie Nowak.

8. Msze św. w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 7.00 rano w pozostałe dni
o godz. 17.00
. W niedzielę o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i po Gorzkich Żalach.

W tym tygodniu patronuje nam:

  • w piątek 19 marca – św. Józef, oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, opiekun Świętej Rodziny.