IV Niedziela Wielkiego Postu - 31.03.2019

1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 - poświęcenie książeczek dla dzieci klasy III, które w tym roku przystąpią do I komunii św.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek po Msz św. wieczornej. Cześć Niepokalanemu Sercu Maryi – Matki Bolesnej oddamy w sobotę po Mszy św. Spowiedź święta w piątek w od godz. 17.30.

3. Trwamy w wielkopostnej zadumie i rozważaniu męki Chrystusa. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30. Wyruszymy jak co roku na Drogę Krzyżową na cmentarz, którą to modlitwę poprowadzi młodzież naszej Oazy. . Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.00 a po nich dodatkowa Msza św. Składka z Gorzkich Żali przeznaczona na dekorację ciemnicy, Bożego Grobu oraz kwiaty.

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, jako dobrego przygotowania do zbliżających się świąt. A w tym tygodniu bezpłatny dodatek „Ziołowa apteka na wiosnę”. W przyszłym tygodniu będzie film o Ignacym Loyoli oraz artykuł przedstawiający sylwetkę tego świętego.

5. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Helenę Kuć ze Ściejowic - polećmy ją Bożemu Miłosierdziu w modlitwie - Wieczny odpoczynek…

 

6. Składka dzisiejsza – inwestycyjna, za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

Został też wystawiony kosz na dary jałmużny wielkopostnej dla potrzebujących z naszej parafii. Za nie składam serdeczne Bóg zapłać.

7. Dziękuję sprzątającym kościół – paniom Halilnie Wąsik, Krystynie Stopa, Alinie Sobesto, Annie Stawowskiej i panu Tomaszowi Stawowskiemu.

7. Msze św. wieczorne od jutra o godz. 18.00 – nastąpiła bowiem zmiana czasu na letni. A we wtorek i czwartek o godz. 7. 00 rano.