Piętnaście goli i awans

Po bardzo udanej poprzedniej edycji Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza (w której przypomnijmy nasi lektorzy dotarli do finałowego etapu) nadeszła pora na kolejną edycję turnieju. W sobotę 08.12. br. w Liszkach nasi lektorzy bardzo pewnie przeszli pierwszy etap rozgrywek, na szczeblu dekanalnym, i już niebawem rozpoczną dalszą walkę!
W kategorii lektor starszy udział wzięły 3 drużyny: Jeziorzany, Czernichów oraz Nowa Wieś Szlachecka. Pierwszy mecz zakończył się wysokim zwycięstwem 8:2. Wygrana pewna i nie pozostawiająca złudzeń, kto był lepszy na boisku.  Nie obyło się jednak bez błędów w defensywie. Dorobkiem bramkowym podzieli się Mateusz Galos, Filip Solecki i Janek Steczko. Pierwszy z nich zdobył jedną bramkę, drugi dwie, a Janek popisał się aż pięcioma trafieniami. W kolejnym meczu pomiędzy lektorami z Nowej Wsi Szlacheckiej i Czernichowa padł remis 3:3. Ostatnim spotkaniem turnieju był mecz Jeziorzany - Czernichów. Podobnie jak w pierwszym spotkaniu nasi lektorzy nie pozostawili rywalom żadnych szans pokonując ich 7:2. Tym razem bramkarza rywali pokonali Mateusz Galos, dwukrotnie Wojciech Solecki oraz trzykrotnie Janek Steczko, a siódmą bramkę lektorzy z Czernichowa strzelili sobie sami.  Tym samym nasi lektorzy bardzo pewnie awansowali do etapu rejonowego, w którym powalczą początkiem lutego o grę w finałach diecezjalnych.