Nasi lektorzy wicemistrzami archidiecezji krakowskiej

Jesteśmy wicemistrzami Archidiecezji krakowskiej! 3 kwietnia w centrum sportowo-rekreacyjnym “Solne Miasto Wieliczka” rozegrano diecezjalny etap Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza.

Nasi lektorzy występujący w kategorii „Lektor Starszy” zostali wylosowani do pierwszej grupy. Turniej  rozpoczęli od wygranej z parafią z Dębna wynikiem 1:0 po bramce Arkadiusza Kroczka. W kolejnym meczu nasza drużyna wygrała pewnie 3:0 z parafią z Skomielnej Białej po golach Jana Steczko, Mateusza Galosa i Wojciecha Soleckiego. Ostatnie spotkanie w grupie z parafią z Pychowic zakończyliśmy zwycięstwem 2:1 po bramkach Mateusza Galosa i Wojciecha Soleckiego.

Nadszedł czas na półfinał - mecz najbardziej emocjonujący w całym turnieju. W spotkaniu z bardzo równą parafią z Gromca liczne strzały jeziorzańskich lektorów fenomenalnie (i trochę fartownie) zostały powstrzymane przez bramkarza drużyny przeciwnej. W ostatniej minucie spotkania doszło do faulu na naszym zawodniku i sędzia podyktował rzut karny. Mateusz Galos pewnym i pięknym strzałem pokonał bramkarza strzelając rozstrzygającego gola.

W finale nasi lektorzy po wyczerpującej walce ulegli parafii z Tęczyna kończąc mecz wynikiem 0:3.

Drugie miejsce zapewniło nam awans do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniach 1-2 maja w Rzeszowie. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wspólnego kibicowania w stolicy Podkarpacia!