Niedziela Chrztu Pańskiego - 10.01.2021

1. Chrzest Chrystusa także jest objawieniem – epifanią. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga, naznaczony mocą Ducha świętego, który przychodzi, by objawić Boga światu. Ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego.

2. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy za nasze rodziny zapraszam mieszkańców następujących rejonów kolędowych. O godz. 18.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i o godz. 19.00 Msza św. w intencji rodzin z poszczególnego rejony kolędowego. W poszczególne dni tygodnia modlimy się podczas adoracji polecać będziemy rodziny naszej parafii za wstawiennictwem świętych i błogosławionych, których relikwie są w naszym kościele. I tak w poniedziałek za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, we wtorek modlić się będziemy przez przyczynę św. siostry Faustyny, w środę za przyczyną św. Józefa (z racji roku jubileuszowego można w każdą środę zyskać odpust zupełny) w czwartek za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej w piątek za przyczyną św. Brata Alberta Chmielowskiego a w sobotę za wstawiennictwem Matki Bożej.

• 11.01. – zapraszam mieszkańców Jeziorzan Górskie domy od Państwa Matczyk do Państwa Skrzyń­skich.
  • 12.01. – zapraszam mieszkańców Jeziorzan od Państwa Rakoczy, domy tylko lewą stroną w kierunku Górskich Domów. Domy na Mosynce, a następnie domy tylko prawą stroną w kierunku kapliczki do Państwa Karolus.
  • 13.01. – zapraszam mieszkańców Jeziorzan od Pana Tomasza Apostoł, a następnie domy tylko lewą stroną w kierunku kapliczki do Państwa Białków.
  • 14.01. – zapraszam mieszkańców Jeziorzan od Państwa Kowalików, następnie domy prawą i lewą stroną w kierunku kapliczki do Pana Organisty.
  • 15.01. – zapraszam mieszkańców Jeziorzan od Państwa Kapustów, następnie domy prawą stroną drogi w kierunku Ściejowic. Powrót drugą stroną drogi do Państwa Stępskich.
  • 16.01. – zapraszam mieszkańców Jeziorzan od Państwa Śmiech na Gawórze do Państwa Przebinda.

3. Dziękuję sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu paniom: Anecie Stopa, Jadwidze Adamczyk, Krystynie Drewniak, Lucynie Kuć, Barbarze Pyla i Ewie Makowskiej.

4. Polecam lekturę Gościa Niedzielnego, w którym specjalny dodatek modlitwa za wstawiennictwem św. Józefa na rok Jemu poświęcony.

5. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Stanisław Janas z Jeziorzan. Polećmy go Bożemu miłosierdziu w modlitwie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.