Niedziela Najświętszej Trójcy - 16.06.2019

1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy Litanie do Serca Pana Jezusa. Ta dzisiejsza niedziela kończy okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej w naszej archidiecezji.

• W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane o godz. 8.00, 11.30.
  • Po Mszy Świętej o godz. 8.00 wyjdziemy w procesji eucharystycznej, aby upraszać błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba dla naszych domów, miejsc nauki i pracy. Przy czterech ołtarzach będziemy rozważali słowo Boże. Procesję zakończy udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus. Zapraszam do udziału Ochotniczą Straż Pożarną, dzieci z klas III i IV w strojach pierwszokomunijnych, dzieci do sypania kwiatów, niosących feretrony. Składka tradycyjnie w tym dniu przeznaczona jest na budownictwo sakralne - parafie wspomagają wspólnoty budujące kościoły w naszej archidiecezji.
  • Do przygotowania ołtarzy podczas procesji Bożego Ciała zapraszamy następujące grupy parafialne/ mieszkańców ulic (…).

Ołtarz  I – przed kościołem,

ołtarz II – u Państwa Michałków,

ołtarz III – pod kapliczką,

ołtarz IV – koło kapliczki NSPJ.

• Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie od piątku będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Msze Święte z procesją eucharystyczną o godz. 18.00.

2. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta codziennie o godz. 18.00 z procesją wokół kościoła.

Ze względu na małe zainteresowanie wyjazdem do Ludźmierza (tylko 19 osób) odwołuje pielgrzymkę zaplanowaną na 22.06 br.

3. W środę Po Mszy św. modlimy się za przyczyną bł. Hanny Chrzanowskiej. A w przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca – pamiętajmy o nich w swoich modlitwach.

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Uwadze szczególnie polecamy Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa niedzielnego na miesiące wakacyjne.

5. Dziękuję sprzątającym kościół paniom Monice Pacut, Annie Przebinda-Spułowicz i Ewie Przebidna oraz panu Wojciechowi Skrzyńskiemu.

6. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Jana Horoszko ze Ściejowic i + Pawła Grucę ze Ściejowic. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie - Wieczny odpoczynek…

7. Msze św. w tym tygodniu: we wtorek o godz. 7.00, w poniedziałek środę piątek i sobotę o godz. 18.00 we czwartek o godz. 8.00 i 11.30.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, uczestnik powstania styczniowego, malarz, opiekun biednych i bezdomnych,
  • 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.