Niedziela Palmowa - 14.04.2019

1. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień zmartwychwstania Pańskiego. W tych świętych dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski. Kończymy też nasze tegoroczne rekolekcje wielkopostne. Podziękowanie dla ks. Marka za trud i swoje świadectwo wiary podczas tych dni. Po Mszy św. o godz. 8.00 nauka stanowa dla kobiet a po Mszy św. o godz. 10.30 nauka stanowa dla mężczyzn. Spowiedź św. dziś od godz. 14.00 – 16.00. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00 a po nich dodatkowa Msza św. i zakończenie rekolekcji.

2. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy sprawowaniem pamiątki Ostatniej Wieczerzy – uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 podczas której będziemy świętować pamiątkę ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Kapłaństwa oraz rocznicę I komunii św. dzieci klas IV.  Wielki Czwartek kończy okres Wielkiego Postu a jednocześnie rozpoczynamy świętowanie Świętego Triduum Paschalnego. Po Eucharystii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 21.00. Zapraszam Straż Pożarną ze Ściejowic i Jeziorzan do trzymania warty w Ciemnicy i Grobie.

3. W Wielki Piątek rozpoczęcie adoracji o godz. 7.00 rano. O godz. 15.00 zachęcam do udziału w Drodze Krzyżowej. W piątkowy wieczór o godz. 18.00 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej. Zachęcamy do uczczenia Zbawiciela poprzez wysłuchanie opisu Męki Pańskiej oraz adorację krzyża św. za którą można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Komunii św. w uroczystej procesji przeniesiemy Najświętszy Sakrament do grobu Pańskiego. Po liturgii odśpiewamy trzy części Gorzkich żali. Adoracja potrwa przez całą noc. W Wielki Piątek rozpoczniemy także nowennę przed świętem Bożego Miłosierdzia.

Adoracja 
godz. 20.00 – Ściejowice domy od lasu do remizy
godz. 21.00 – domy od remizy w stronę Piekar
godz. 22.00 – droga na Borki
godz. 23.00 – droga pod Skałkę, wokół boiska i Sowia Dolina
o północy – młodzież
1.00 – Górskie Domy
2.00 – Nowsie
3.00 – Gawóra
4.00  - domy od Ściejowic do kapliczki w stronę Rącznej
5.00 - Kutek

4. Wielka Sobota to czas modlitwy i wyciszenia przy grobie Chrystusa. Zapraszamy do chwil rodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu i oddania czci krzyżowi św.

Wielka Sobota – Wigilia Paschalna. To najważniejsza celebracja Zmartwychwstania Chrystusa. Przed południem adoracja dla dzieci młodzieży o godz. 10.00.

Poświęcenie pokarmów o godz. 11.30 – Ściejowice pod remizą o godz. 12.00 w naszym kościele a o godz. 12.30 Górskie Domy. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00. 

Zgodnie z najdawniejszym zwyczajem liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19.00. Po obrzędach poświęcenia ognia, wysłuchaniu orędzia paschalnego i bogatej liturgii słowa odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

Procesja rezurekcyjna w przyszłą niedzielę o godz. 7.00 rano a po niej Msza św.

5. Dziękuję sprzątającym kościół – paniom Grażynie Przebinda, Barbarze Kowalik, Małgorzacie Meus i Annie Nowak oraz panu Tomaszowi Karaś.

6. Msze św. w poniedziałek o godz. 18.00 a we wtorek i środę o godz. 7.00 rano ( w środę modlitwy za przyczyna bł. Hanny Chrzanowskiej.

6. W ostatnią niedzielę odbyło się zebranie Rady Duszpasterskiej- podjęła decyzję o wykonanie dokumentacji wymaganej do złożenia wniosku o dofinansowanie termoizolacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej. Za było 16 a jeden głos wstrzymujący się.

Wykonanie wizji lokalnej, opracowanie koncepcji termomodernizacji i projektu budowlanego oraz audytu energetycznego tejże termomodernizacji. Napisanie wniosku o dofinansowanie zgodnie z audytem energetycznym.

7.  W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego oraz w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego.