Niedziela Świętej Rodziny - 29.12.2019

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2019 roku, jest świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Składak w dzisiejszą niedzielę – inwestycyjna za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

2. Zbliża się koniec roku kalendarzowego 2019.  We wtorek, 31 grudnia, podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego w naszym kościele, które będziemy celebrowali o godz. 17.30, podziękujemy Bogu – dobremu Ojcu, za miniony czas i za otrzymane dobro. Przeprosimy za popełnione grzechy. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny. Po nabożeństwie będzie Msza św. o godz. 18.00

3. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne; pierwszy piątek miesiąca – czyli szczególna okazja do pojednania się z Panem Bogiem i braćmi, oraz pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej pół godziny przed Mszą św.

4. W najbliższą środę, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2020. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdy dzień świąteczny: o godz. 8.00, 10.30 i o godz. 15.00 (dodatkowa Msza św.) Jest to święto nakazane należy więc uczestniczyć we Mszy św.

5. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. Plan kolędy na ten tydzień jest następujący:

Dzień Ściejowice  (30.12.2019 – poniedziałek od godz. 8:30)
Początek u Pana Piotra Nowaka, domy za skałą, następnie domy za lasem od strony Jeziorzan, drugą stroną lasu koło boiska i kolejno droga na Borki. Zakończenie u Państwa Sroków.

Dzień Ściejowice  (31.12.2019 – wtorek od godz. 8:00)
Początek u Państwa Edwarda i Ireny Sobesto, domy na Osiedlu Sowim, potem domy za Skałą. Zakończenie u Państwa Makowskich.

Program kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej.

6. W przyszłym tygodniu na Mszy św. o godz. 10.30 (05.01) bdziemy gościli Miejską Orkiestrę z dętą z Nowego Targu. Po Mszy św. zapraszam na koncert noworoczny.

7. Nasza parafialna Oaza oraz Służba Liturgiczna po raz kolejny pragną zaprosić na opowiedzenie historii Bożego Narodzenia przez przedstawienie jasełkowe. Wcielając się w rolę biblijnych postaci obecnych przy Narodzeniu Chrystusa, młodzież będzie chciała pokazać, jak dzisiaj My - w naszych różnych sytuacjach - możemy przyjmować to Boże Narodzenie. Po raz pierwszy przedstawienie jasełkowe odbędzie się dwa razy. Zapraszamy na spektakle, które odbędą się o godzinie 15:30 w niedzielę 5 stycznia i w Święto Trzech Króli 6 stycznia. Po przestawieniu przedłużymy radość Bożego Narodzenia przez kolędowanie wspólnie z naszymi wszesnoszkolnymi parafianami.

8. Z naszej wspólnoty do wieczności odeszła śp. Anna Szymula z Jeziorzan. Msza św. pogrzebowa we wtorek o godz. 13.00. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu w modlitwie. Wieczny odpoczynek, racz jej dać Panie…

9. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek o godz. 7.00, wtorek nabożeństwo na zakończenie roku o godz. 17.30 i o godz. 18.00 Msza św. w środę o godz. 8.00. 10.30 i dodatkowa Msza św. o godz. 15.00, czwartek, piątek i sobota o godz. 7.00. Odwiedziny chorych z komunia św. 18.01 od godz. 9.00.

10. Dziękuję sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu: paniom: Oldze Duraj, Władysławie Grzesiak. Barbarze Gębarowskiej, Edycie Saługa i Izabeli Skowronek.