Niedziela Świętej Rodziny - 30.12.2018

1. Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny. Składka inwestycyjna – za wszelkie ofiary składam serdecznie Bóg zapłać. 

2. Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Msza św. o godz. 17.00 a po nim zapraszamy na specjalne nabożeństwo podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.

3. We wtorek, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – jest to święto nakazane. Msze Święte o godz. 8.00, 10.30 i dodatkowa Msza św. o godz. 15.00. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.

4. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców.

Ściejowice - 31. 12. 2018 od godz. 8.00

Rozpoczęcie u Państwa Edwarda i Ireny Sobesto, domy na Osiedlu Sowim, potem domy za Skałą. Zakończenie pod Skałą u Państwa Makowskich.

Ściejowice  - 02. 01. 2019 od godz. 15.00

Początek u Państwa Szczypczyków, następnie domy prawą i lewą stroną w kierunku Piekar. Zakończenie w Państwa Nosal.

Jeziorzany - 03 .01. 2019 od 15.00

Górskie Domy. Początek u Państwa Matczyk. Zakończenie u Państwa Skrzyńskich.

Jeziorzany - 04. 01. 2019 od godz. 15.00

Początek u Państwa Józefczyków, domy obustronnie w kierunku Górskich Domów. Domy na Mosynce a następnie domy w kierunku szkoły. Zakończenie u Państwa Andrzejewskich.

Jeziorzany - 05. 01. 2019 od godz. 15.00

Początek u Państwa Karolus, domy lewą stroną w kierunku szkoły, a następnie domy na osiedlu Szkolnym. Potem domy lewą stroną w kierunku kapliczki. Zakończenie u Państwa Białków.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek pół godz. przed mszą św.

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Tradycyjne błogosławieństwo kredy, kadzidła oraz wody podczas wszystkich Mszy Świętych. Na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy gościli miejska orkiestrę dętą z Nowego Targu. Po Mszy św. zapraszam na koncert noworoczny.

O godz. 15.30 zapraszamy na jasełka przygotowane przez naszą Oazę.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

8. Dziękuję sprzątającym kościół Katarzynie, Wiesławowi i Piotrowi Guzik, Stanisławie Bułat, Iwonie Kapusta oraz Zofii Kapusta.

9. Msze św. w tym tygodniu w środę, czwartek i piątek oraz sobotę o godz. 7.00.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 2 I – święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (ok. 330-ok. 390), biskupi Kościoła wschodniego, wielcy pisarze i obrońcy wiary, ogłoszeni doktorami Kościoła, za życia złączeni przyjaźnią, wspominani w liturgii tego samego dnia.