Niedziela Trójcy Świętej - 27.08.2018

1. Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Kończy się okres przyjęcia Komunii św. wielkanocnej w naszej Archidiecezji.

Dzisiejsza składka inwestycyjna na cele gospodarcze naszej parafii – za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

W środę  (30 maja) Msza św. za wypominanych w wypominkach rocznych z modlitwą za nich o godz. 18.00.

2. W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane o godz. 8.00, 10.30 i dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 po nabożeństwie majowym.

Po Mszy Świętej o godz. 10.30 wyjdziemy w procesji eucharystycznej, aby upraszać błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba dla naszych domów, miejsc nauki i pracy. Przy czterech ołtarzach będziemy rozważali słowo Boże. Procesję zakończy udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus. Zapraszam do udziału Ochotniczą Straż Pożarną, dzieci z klas III i IV w strojach pierwszokomunijnych, dzieci do sypania kwiatów, niosących feretrony.

3. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie od piątku będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Msze Święte z procesją eucharystyczną o godz. 18.00.

4. W czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a w pierwszy piątek zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. W pierwszą sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi.

Spowiedź przed pierwszym piątkiem W czwartek przed Mszami św. i w piątek od godz. 17.30.

W sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy w domach chorych z posługą spowiedzi i komunii św.

5. Do czwartku zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 18.00, a od piątku, 1 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach św.

6. W piątek na nabożeństwo z procesją eucharystyczną o godz. 18.00, zapraszamy zwłaszcza dzieci. Będziemy prosić Pana Jezusa o szczególne błogosławieństwo dla nich z okazji Dnia Dziecka.

W sobotę po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu – modlitwy za Ojczyznę z racji Nowenny przed 100 - leciem odzyskania Niepodległości oraz procesja.

7. Dziękuje sprzątającym kościół – paniom: Barbarze Kowalik, Małgorzacie Meus, Grażynie Przebinda, Annie Nowak, Agnieszce Wąsiołek, Katarzynie Wąsik

8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym m. in. o Eucharystii, która nie powinna nam spowszednieć.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

•          29 V  (wtorek) – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych.

•          1 VI (piątek) – św. Justyn (zm. ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.

Procesja oktawy Bożego Ciała w niedzielę 3. czerwca będzie po Mszy Świętej o godzinie 10:30.