Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego - 02.06.2019

1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia  Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca czerwca.

2. Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie na zakończenie Mszy Świętej. Msze św. w tym tygodniu w czwartek o godz. 7.00 rano w pozostałe dni o godz. 18.00.

3. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu o godzinie po Mszy św.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy do czwartkowej modlitwy o powołania o godz.  oraz do udziału we Mszy wynagradzającej Bożemu Sercu w piątek po Msz św. o godz. 18.00. Spowiedź piątkowa od godz. 17.30. Odwiedziny chorych z komunią św. w sobotę po pierwszym piątku (8.06) od godz. 9.00.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny na stoliku z gazetami.

6. Dziękuję sprzątającym kościół: paniom Izabeli Zelek, Marii Bębenek, Marii Madej i Barbarze Soleckiej.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 3 VI – św. Karol Lwanga (1860-1886), afrykański wódz plemienia Nagweya i Towarzysze, męczennicy z Ugandy,
  • 5 VI – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec,
  • 8 VI – św. Jadwiga (1373-1399), królowa Polski z dynastii Andegawenów, fundatorka kościołów, opiekunka studentów, założycielka fakultetu teologicznego w Akademii Krakowskiej.