Niedziela Zesłania Ducha Świętego - 20.05.2018

1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

2. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

3. Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 21 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła.

4. W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Składka inwestycyjna – za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

7. Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach majowych w kościele po Mszy św. o godz. 18.00.

8. Dziękuje sprzątającym kościół w tym tygodniu: paniom Helenie Wujkowskiej, Zofii Steczko, Agnieszce Wiemer, Marii Makowskiej, Halinie Królik, Reniacie Suchan.

9. Zachęcam do lektury Gości Niedzielnego, w którym dokąd zmierza Europa, czyli o powrocie do pogaństwa i człowieku, który nie jest Bogiem… Jest też nowy numer Małego Gości Niedzielnego na miesiąc czerwiec a w nim wszystko o Mundialu 2018 roku.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

•          26 V (sobota) – św. Filip Nereusz (1515-1595), włoski kapłan, apostoł Rzymu wprowadzający z powodzeniem nowe formy duszpasterstwa.