Nowotarskie kolędowanie vol.2

Okres Bożego Narodzenia już od paru lat obfituje w naszej parafii we wspólne kolędowanie. Także i tego roku w naszej świątyni nie mogło zabraknąć Miejskiej Orkiestry Dętej z Nowego Targu, pod batutą dyrygenta pana Marcina Musiaka. Uświetniła ona swoimi zdolnościami Eucharystię o godzinie 10:30, a już po jej zakończeniu rozpoczęła koncert, który zgromadził pełen kościół parafian.

Z połączenia instrumentów wybrzmiały takie utwory jak „Gdy śliczna Panna”, „Anioł Pasterzom mówił”, „Lulaj że Jezuniu”, „Przybierzeli do Betlejem”, „O gwiazdo betlejemska”, „Gdy się Chrystus rodzi” oraz najpopularniejsza Polska kolęda „Bóg się rodzi”. Jednak nie mogło zabraknąć również wersji zagranicznych utworów takich jak; „We wish You a Merry Christmass”, „Stile Nacht”. Angażując zgromadzoną widownię zagrane zostały również marsze, „American way”, a także „Big Four”.

Nowotarska orkiestra gromadzi instrumenty takie jak perkusja, saksofony, klarnety, flety, puzony oraz trąbki stanowiąc tym samym całą dętą rodzinę. Ksiądz proboszcz zapewnił naszych gości o otwartych drzwiach zachęcając tym samym muzyków do częstszych odwiedzin w Jeziorzanach.

Zdjęcia autorstwa Jakuba Mrugały.