Rekolekcje wielkopostne i Triduum Paschalne 2018

Bezpośredni czas przygotowania do obchodów Triduum Paschalnego, czyli najważniejszych dni w naszej wierze upamiętniających mękę, śmierć i chwalebne Zmartwychwstanie Chrystusa to niewątpliwie czas, w którym jesteśmy wezwani, aby zatroszczyć się jeszcze mocniej o naszą relację z Bogiem i z drugim człowiekiem.

Do „odbudowy” czy umocnienia naszej wiary niewątpliwie oprócz naszego „chcenia” zmiany  potrzebne jest przede wszystkim Boże działanie i to aby Pan Bóg „pociągnął” nas do siebie.

Dlatego Kościół daje nam w czasie wielkiego postu wiele okazji, w których Pan Bóg może w nas zadziałać i otwierać nas na Jego prowadzenie. W naszej wspólnocie parafialnej również był to wzmożonej

Przez cały czas Wielkiego Postu gromadziliśmy się na tradycyjnych nabożeństwach: na Drodze Krzyżowej i na Gorzkich Żalach. 16 marca w przygotowanej przez młodzież oazową Misyjnej Drodze Krzyżowej spotkaliśmy się z chrześcijanami prześladowanymi za wiarę poznając ich historie. Wspólnie modliliśmy się za nich rozważając cierpienie Chrystusa, jako cierpienie w drugim człowieku.

Na trzy dni przed Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne wygłosił sercanin ks. Dariusz Mroczek. Podczas rekolekcji uczestniczyliśmy również w „Drodze Krzyżowej zdejmowania masek”, którą wraz z ks. Edwardem przygotowała młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, oaza i służba liturgiczna.

Przez cały okres Wielkiego Postu składaliśmy również w kościele długoterminowe produkty spożywcze, które na czas przeżywania świat otrzymali najbardziej potrzebujący z naszej parafii.

Więcej zdjęć można zobaczyć klikając tutaj.