Święto Chrztu Pańskiego - 07.01.2018

Gdy Chrystus przyjął chrzest od Jana w  Jordanie sam  Bóg Ojciec dał świadectwo: „Tyś jest mój syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie”. Każdy, kto przyjął sakrament chrztu św., staje się dzieckiem Bożym. Dzisiaj odnowiliśmy nasze przymierze z Bogiem, przypieczętowane łaską chrztu św.

Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Zgodnie z wielowiekową tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

W tym tygodniu kolejne dni wizyty duszpasterskiej:

• Jeziorzany – dzień 3 – 08.01.2018 od 15:00
    Początek u Państwa Grela, domy na Osiedlu Szkolnym, a następnie domy w kierunku kapliczki. Zakończenie u Państwa Białków.
  • Jeziorzany – dzień 4 – 09.01.2018 od 15:00
    Początek u Państwa Kowalików, następnie domy prawą i lewą stroną w kierunku kapliczki. Zakończenie u Pana Organisty.
  • Jeziorzany – dzień 5 – 10.01.2018 od 15:00
    Początek u Państwa Kapustów, następnie domy prawą stroną drogi w kierunku Ściejowic, powrót drugą stroną drogi. Zakończenie u Państwa Stępskich.
  • Jeziorzany – dzień 6 – 11.01.2018 od 15:00
    Początek u Państwa Królik, domy do kapliczki następnie domy od kapliczki w kierunku Rącznej. Zakończenie u Państwa Kuć.
  • Jeziorzany – dzień 7 – 12.01.2018 od 15:00
    Kutek. Początek u Państwa Porębskich, następnie domy od końca w kierunku kościoła. Zakończenie u Państwa Janasów.
  • Jeziorzany – dzień 8 – 13.01.2018 od 8:30
    Gawóra. Początek u Państwa Żak. Zakończenie u Państwa Przebindów.

W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Już dzisiaj zachęcamy do modlitwy w intencjach ludzi, którzy z różnych powodów opuścili swój kraj i szukają lepszego życia na obcej ziemi.

Młodzież oazowa chce bardzo serdecznie zaprosić wszystkich parafian na Jasełka, które odbędą się w następną niedzielę w Strażnicy OSP w Jeziorzanach o godzinie 15:30.

Polecam lekturę Gościa Niedzielnego, w którym m.in. jak powstał bursztynowy ołtarz w Gdańsku.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła paniom: Stanisławie Skowronek, Jadwidze Józefczyk, Helenie Sroka, Joannie Wąsik, Jolancie Wąsowicz, Barbarze Stopa.

W przyszłą niedzielę po mszy o godzinie 10:30 odbędzie się koncert kolęd zespołu „Pieśni i Tańca Ziemia Lisiecka”.