Bierzmowanie 2019

Sakramenty bierzmowania, chrztu i Eucharystii nazywane są sakramentami inicjacji, albo wtajemniczenia chrześcijańskiego. Sakramentu bierzmowania w piątek 20 września o godzinie 18:00 udzielił naszej młodzieży J. Eks. Ks. Bp Janusz Mastalski.

„Nie pozwólcie wyrwać z siebie godności człowieka, który wie dokąd zmierza!”- tak J.E. ks. bp Janusz Mastalski zwracał się w homilii do młodzieży przyjmującej sakrament bierzmowania i wszystkich wiernych, zebranych tego dnia w naszej świątyni. Przypominał także, po co tak naprawdę człowiek przyjmuje sakrament bierzmowania i co on za sobą niesie.

Sakrament bierzmowania przyjęło przez ręce księdza biskupa 47 młodych osób z naszej parafii. O piękno celebracji zatroszczyli się nasi ministranci i lektorzy, a muzyczną oprawę uroczystości uświetnił chór z Kłaja.

Rodzice młodzieży bierzmowanej ofiarowali dla naszej parafii nowy Ewangeliarz.


Homilia z Mszy Świętej: