Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 22.11.2020

1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

2. Dziś po Mszach Świętych dokonujemy wystawienia Najświętszego Sakramentu i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej. To stowarzyszenie wiernych, a jego celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. Ważnym zadaniem jego członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru wiary i społecznego obywatelstwa Kościoła. W ten sposób Akcja Katolicka pełni misję apostolską w ścisłym związku z hierarchią Kościoła.

4. W ostatnim tygodniu listopada w środę, piątek i sobotę po Mszy św. wieczornej polecamy naszych bliskich zmarłych. Serdecznie zapraszam do tej modlitwy wszystkich naszych parafian. Msza św. wieczorna w środę za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych.

5. Polecam lekturę Gościa Niedzielnego, w którym m. in. odpowiedź na pytanie Czy na sądzie ostatecznym trzeba będzie się ze wszystkiego i wytłumaczyć? Czy też informacje o gotowych szczepionkach na COVID – 19 i czy należy taktować je poważnie? Jest też Mały Gość Niedzielny na miesiąc grudzień dla najmłodszych.

6. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 29 listopada, rozpoczniemy ten piękny czas. Msze św. roratnie we wtorek i czwartek o godz. 6.45 w pozostałe dni o godz. 17.00. Pół godziny przed Mszą św. wieczorną w poniedziałek, środę, piątek i sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy za naszą Ojczyznę i parafię za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. od przyszłej niedzieli będą świece Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom Caritas i opłatki na stół wigilijny.

7. Dziękuję sprzątającym kościół ubiegłym tygodniu Annie Stopa, Adamowi Nowak, Monice Nowak, Zofii Janas i Annie Nowak.

8. Składka w dzisiejszą niedzielę przeznaczona na pokrycie kosztów wywozu kontenera śmieci z cmentarza, a w przyszłą niedzielę składka inwestycyjna. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary.

W tym tygodniu patronują nam:

• 24 XI – Święci Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.