Uroczystość NMP Częstochowskiej - 19.08.2018

1. Dzisiejsza składka inwestycyjna – za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z komunią św. o godz. 9.00 rano. O godz. 17.30 Nabożeństwo w ramach Nowenny przed 100. - leciem odzyskania Niepodległości – Różaniec za Ojczyznę. I Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. (…).

3. Dnia 1 września wspominamy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.

4. Dziękuję sprzątającym kościół: Marii Jankowicz, Annie Jasiołek, Dorocie Karolus, Basi Keller, Elżbiecie Styczeń.

Sportowcy składają podziękowanie za pomoc p. Stanisławowi Boroń.

5. W Gościu niedzielnym o papieskiej pielgrzymce do Irlandii i głos papieża a narzeczeństwie, małżeństwie i rodzinie a także o niezwykłym objawieniu maryjnym w jednej z irlandzkich wiosek.

7. Msze św. w tym tygodniu: we wtorek i czwartek o godz. 7.00 rano w pozostałe dni o godz. 18.00.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 27 VIII – św. Monika (ok. 332-387), przez wiele lat modlitwy wprosiła nawrócenie swego syna, św. Augustyna.
  • 28 VIII – św. Augustyn (354-430), nawrócony w 33. roku życia, późniejszy biskup i jeden z wielkich Ojców Kościoła zachodniego.
  • 29 VIII – św. Jan Chrzciciel, ostatni prorok Starego Testamentu i męczennik prawdy o nierozerwalności małżeństwa.