Uroczystość Objawienia Pańskiego - 06.01.2019

1.  W osobach Mędrców ze Wschodu, którzy przybywają oddać pokłon nowonarodzonemu Królowi, odnajdujemy ludzi wszystkich ras, języków i religii, wezwanych do rozpoznania w Chrystusie jedynego Zbawiciela. Dzisiaj możemy też wesprzeć misyjne dzieła Kościoła. Składka przeznaczona jest na misje.

Pierwsza niedziela miesiąca po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziś gościmy Miejską Orkiestrę Dętą z Nowego Targu. Po Mszy św. o godz. 10.30 koncert noworoczny – zapraszam. O godz. 15.30 – nasza Oaza zaprasza do remizy OSP w Jeziorzanach na tradycyjne Jasełka.

2. Zgodnie z dawnym zwyczajem zabierzmy ze sobą pobłogosławioną kredę, aby oznaczyć drzwi naszych domów na znak przyjęcia Wcielonego Syna Bożego. Woń kadzidła niech napełni nasze mieszkania na znak, że wszystko w naszym życiu pragniemy czynić na większą chwałę Bożą. Na stoliku z gazetami jest do wzięcia pobłogosławiona kreda oraz kadzidło.

3. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców:

Jeziorzany  07. 01. 2018 od godz. 15.00

Początek u Państwa Kowalików, następnie domy prawą i lewą stroną w kierunku kapliczki. Zakończenie u Pana Organisty.

Jeziorzany 08. 01. 2019 godz. 15.00

Początek u Państwa Kapustów, następnie domy prawą stroną drogi w kierunku Ściejowic. Powrót drugą stroną drogi. Zakończenie u Państwa Stępskich.

Jeziorzany 10. 01. 2019 od godz. 15.00

Początek u Państwa Królik, domy do kapliczki, a następnie domy od kapliczki w kierunku Rącznej. Zakończenie u Państwa Kuć.

Jeziorzany 11. 01. 2019 od godz. 15.00

Kutek. Rozpoczęcie u Państwa Porębskich, następnie domy od końca w kierunku kościoła. Zakończenie u Państwa Janas.

Jeziorzany 12. 01. 2019 od godz. 8.30

Wizyta duszpasterska na Gawórze. Początek u Państwa Śmiech. Zakończenie u Państwa Przebinda.

4. Dziękuję sprzątającym kościół paniom: Krystynie Gębarowskiej, Teresie Makowskiej, Barbarze Ziomek, Marii Światek, Krystynie Nowak.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny.

6. Składka w przyszłym tygodniu przeznaczona będzie na zakup oleju opałowego.