V Niedziela Wielkanocna - 15.05.2022

1. Dzisiaj na Mszy świętej o 10.30 rocznica I Komunii św. dzieci z klasy IV.

2. Wykorzystajmy czas na uczczenie Matki Bożej podczas nabożeństw majowych połączonych ze śpiewem Litanii Loretańskiej. Rodziców i dziadków proszę o prowadzenie najmłodszych na majówki. Nabożeństwa od poniedziałku do soboty o 17.30, w niedziele o 15.00. Zachęcam do śpiewu litanii przy kapliczkach na terenie parafii oraz w domach.

3. Msze św. od poniedziałku do soboty o 18.00. Msze św. niedzielne w maju 8:00, 10:30, 15:30 - po nabożeństwie majowym.

4. W środę po Mszy św. modlitwa za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej.

5. Dziękuję Rodzicom dzieci przeżywających rocznicę I Komunii św. za porządki wokół naszej świątyni, posprzątanie i zadbanie o wystrój kościoła na dzisiejszą uroczystość.

6. Serdeczne podziękowanie dla panów: Tadeusza Kowalik, Tadeusza Zelek, Piotra Zelek, Ryszarda Paliś, Józefa Lusiny, Wiesława Więckowskiego, Łukasza Krawczyk za prace przy schodach na plebanię oraz na cmentarzu przy powstającym miejscu na składanie śmieci.

7. Rozpoczęły się prace związane z wymianą rynien. Prośmy o Boże błogosławieństwo podczas tych prac.

8. Domowy Kościół prosi o zbiórkę darów dla szpitali na Ukrainie. Potrzebne są: tabletki przeciwbólowe, igły, strzykawki, sól fizjologiczna, bandaże, konserwy. Dary będzie można składać w kościele do niedzieli 22.05. Bóg zapłać!

9. Trwa nawiedzenie przez Ikonę św. Rodziny: domów i rodzin w naszej parafii. Zachęcam do przyjęcia w swoich domach Ikony św. Rodziny. W zakrystii proszę ustalić datę zaproszenia wizerunku do siebie. Także w zakrystii można zakupić Ikonę.

10. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. W numerze o ogłoszonym dzisiaj świętym Karolu de Foucauld. Jest jeszcze nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

11. Kalendarz liturgiczny:

• Poniedziałek - św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego patrona Polski
  • Wtorek - św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów