V Niedziela Wielkanocna - 29.04.2018

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

•             2 V – św. Atanazy (295-373), biskup Aleksandrii w Egipcie, prześladowany za zwalczanie herezji, wierny obrońca wiary, ogłoszony Doktorem Kościoła.

•             4 V – św. Florian (ok. 250-304), rzymski żołnierz i męczennik pochodzący z terenów dzisiejszej Austrii, patron strażaków i hutników.

1. Pan Jezus porównał dzisiaj siebie do krzewu winnego, a nas wierzących w Niego do latorośli. Tylko latorośl, która trwa w krzewie, może wzrastać. Trwać w Chrystusie to czerpać żywotne soki z Jego nauki i sakramentów. Kto nie stara się być blisko Zbawiciela, naraża się na bycie niegodnym udziału w królestwie Bożym.

Dzisiejsza składka inwestycyjna na cele gospodarcze w naszej parafii, za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

2. Dzisiaj także przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.

3. Od wtorku, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele o godz. 18.00 Msza św. a po niej nabożeństwo majowe. W niedzielę miesiąca maja nabożeństwo o godz. 15.00 a po nim dodatkowa Msza św.

5. Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.

5. W czwartek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Na Msze Święte zapraszamy o godz. 8.00 rano i wieczorem o godz. 18.00. W tym dniu z racji czwartku przed pierwszym piątkiem miesiąca będziemy modlić się także o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, poświęcony wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata.

7. W pierwszą sobotę miesiąca chcemy rozważać tajemnice różańcowe i uczcić Niepokalane Serca Maryi podczas nabożeństwa – Nowenny Jubileuszowej za naszą Ojczyznę o godz. 17.30 a po niej Msza św. wieczorna o godz. 18.00

8. Bóg zapłać sprzątającym kościół w tym tygodniu. Paniom Dorocie Sikora, Janinie Sobesto, Annie Walczyk oraz panu Sławomirowi Karolus.

9. Odwiedziny chorych z posługą spowiedzi św. i Komunią św. w sobotę od godz. 14.00. Spowiedź przed pierwszym piątkiem – w czwartek i piątek od godz. 17.30.

10. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym o nowej błogosławionej – Hannie Chrzanowskiej. Polecam lekturę.

11. Msze św. w tym tygodniu w poniedziałek o godz. 7.00 rano w pozostałe dni o godz. 18.00.

12. Serdeczne podziękowania dla Pana Wójta z Liszek Pawła Misia za sfinansowanie busa na wyjazd naszych lektorów na Ogólnopolskie Rozgrywki w Halowej Piłce Nożnej w Rzeszowie oraz za wsparcie w ich sportowych zmaganiach.

Relacja z turnieju z udziałem naszych lektorów: