VI Niedziela Wielkanocna - 06.05.2018

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak ja was umiłowałem”. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno zachęcać do odkrywania coraz większych pokładów miłości w nas samych. Na Mszy św.j o godzinie 10:30 -  modlimy się za strażaków z Jeziorzan Ściejowic z okazji 115. rocznicy istnienia OSP w Jeziorzanach. Nabożeństwo majowe w niedzielę o godzinie 15:00 a po nim dodatkowa Msza św.

2. Od jutra do środy z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

3. W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to niedziela Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klasy III szkoły podstawowej.

4. Codziennie w maju gromadzimy się aby uczcić Maryję śpiewając Litanię Loretańską nabożeństwo w tygodniu w kościele po Mszy świętej o godzinie 18:00.

5. Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt. Modlitwy nowenny odmawiamy na zakończenie nabożeństwa majowego.

6. Dziękuję sprzątającym kościół w tym tygodniu - panią Annie Stawowskiej, Krystynie Stopa, Alinie Sobesto, Agnieszce Gruca, Natalii Gruca oraz panu Mariuszowi Łęckiemu.

7. Polecam lekturę Gościa Niedzielnego, w którym o bezbronnym dziecku Alfim, którego historia zjednoczyła w modlitwie ludzi na całym świecie, oraz znane osoby opowiadają, jak przygotowywały swoje dzieci na przyjęcie Pierwszej Komunii św.

8. Msze święte w tym tygodniu o 18:00, a po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i majówka.

9. Nasi lektorzy starych i brali udział w finałach Mistrzostw Polski w piłce nożnej halowej.

10. Zaproszenie ks. Arcybiskupa do udziału w procesji ku czci Świętego Stanisława BM.

W tym tygodniu patronuje nam:

• 8 V – św. Stanisław (ok. 1030-1079), biskup krakowski, patron chrześcijańskiego ładu moralnego, męczennik, patron Polski.