VII Niedziela Zwykła - 24.02.2019

1. Chrystusowa Ewangelia nieustannie stawia przed nami nowe wyzwania. Przykazanie miłości nieprzyjaciół dosięga naszych uprzedzeń, doznanych krzywd i niesprawiedliwości. Podejmijmy w nowym tygodniu próbę wypełnienia przykazania, do którego nie tylko zaprasza, ale i uzdalnia nas Duch Święty.

W ramach czterdziestogodzinnego nabożeństwa  adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 11.30 do godz. 14.30. godz. o 14.30 – Nieszpory i  po nich dodatkowa Msza św. o godz. 15.00. Na adorację od godz. 11.30 – 13.00 zapraszam mieszkańców Ściejowic, a od godz. 13.00 – 14.30 mieszkańców Jeziorzan.

Składka w dzisiejszą niedzielę – inwestycyjna za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

2. W środę modlitwy za naszych bliskich zmarłych i Msza św. za wypominanych w wypominkach rocznych po Mszy św. godz. 17.00.

3. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w I piątek marca piątek od godz. 16.30(…). Po Mszy Świętej o godz. 17.00 będziemy przepraszali za wszystkie grzechy wobec Najświętszego Serca Pana Jezusa. W piątek 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny. Po Mszy Świętej wieczornej odśpiewamy „Boże, coś Polskę”, zawierzając przyszłość Polski Bożej opiece.

4. Czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej zapraszamy w sobotę na Mszę Świętą o godz. 17.00 a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu Litania do Matki Bożej i akt ofiarowania Sercu Maryi. Odwiedziny chorych z Komunią św. w sobotę od godz. 9.00.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze o nadzwyczajnych szafarzach Komunii św. oraz kościelny „savoir-vivre” , czyli jak zachować się w kościele. Najmłodszym czytelnikom polecamy Małego Gościa Niedzielnego na miesiąc marzec..

6. Dziękuję sprzątającym kościół paniom: Bożenie Kałuskiej, Anecie Łętek, Barbarze Lewek oraz Halinie Korcel.

7. Msze św. w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 7.00 rano w pozostałe dni o godz. 17.00.