VIII Niedziela Zwykła - 03.03.2019

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni – jeszcze wielu potrzebują naszego przykładu i wytężonej modlitwy. Modlitwa o łaskę trzeźwości przez cały tydzień podczas Mszy Świętych.

W dzisiejszą niedzielę pierwszą miesiąca adoracja po Mszy św. Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 10.30 adoracja w ramach czterdziestogodzinnego nabożeństwa. Od godz. 11.30-13.00 zapraszam mieszkańców  Ściejowic a od godz. 13.00 – 14.30 mieszkańców Jeziorzan. O godz. 14.30 nieszpory i o godz. 15.00 dodatkowa Msza św.

2. Dnia 6 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 7.00 rano i wieczorem o godz. 17.00. Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Pozostali są zobowiązani do wstrzemięźliwości.

3. W środę rozpoczynamy także dni modlitwy o ducha pokuty. Prośmy w osobistej modlitwie o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym.

4. Od piątku rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw Drogi krzyżowej. Do rozważania wydarzeń z ostatnich godzin Chrystusa zapraszamy o godz. 16.30. A po niej Msza św. o godz. 17.00.

5. W przyszłą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy odprawianie Gorzkich żali. Nabożeństwo z kazaniem pasyjnym będzie sprawowane o godz. 15.00 a po nim dodatkowa Msza św. Składka z Gorzkich żali przeznaczona jest na dekorację i kwiaty do ciemnicy i Bożego Grobu. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. Za udział w Drodze Krzyżowej, jak i Gorzkich żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6. Dnia 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Do modlitwy w ich intencji zapraszamy podczas wieczornej Mszy Świętej.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu niedzielnym na ten tydzień o łasce uświęcającej, która potrzebna jest nie tylko do dobrej śmierci, ale bez której nie da się dobrze żyć. Najmłodszym czytelnikom polecamy Małego Gościa Niedzielnego.

8. Msze św. w tym tygodniu we wtorek i czwartek rano o godz. 7.00 a w pozostałe dni tygodnia o godz. 17.00. W Środę Popielcową o godz. 7.00 rano i wieczorem o godz. 17.00.

9. Dziękuję sprzątającym kościół paniom Iwonie Pac, Barbarze Steczko, Zofii Grzybek, Annie Kapusta, Elżbiecie Pająk i Agnieszce Adamczyk.

10. pani Sołtys Danuta Janas zaprasza wszystkich mieszkańców Jeziorzan na zebranie wiejskie, które odbędzie się dzisiaj w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej o godz. 15.30.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Anielę Kęsek z Jeziorzan. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu w modlitwie: Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 4 III – św. Kazimierz Królewicz (1458-1484), główny patron Litwy i młodzieży litewskiej.