Lektorzy mistrzami dekanatu

Dwie kolejne soboty. Wyśmienita piłkarska forma. Dużo strzelonych bramek. I możemy cieszyć się z awansu do finałów diecezjalnych rozgrywek o Mistrzostwo Polski LSO. Nasi lektorzy wygrywając etap dekanalny i rejonowy zapewnili sobie awans do kolejnego etapu rozgrywek.

27 stycznia odbył się w Liszkach pierwszy – dekanalny - etap Mistrzostw Polski LSO w piłce nożnej halowej. W kategorii lektorów starszych wzięły udział cztery drużyny. W pierwszym meczu przeciwko lektorom z Czernichowa dwie bramki strzelił Mateusz Galos i jedną Jan Steczko, dzięki czemu mecz zakończył się wygraną 3:0. Drugim przeciwnikiem byli lektorzy z Nowej Wsi Szlacheckiej. Mecz był wyrównany, lecz dzięki jedynej w meczu bramce zdobytej przez Mateusza Galosa zakończył się kolejnym zwycięstwem 1:0. Ostatni mecz przeciwko drużynie z Rybnej również zakończył się wynikiem 1:0 po bramce Wojtka Soleckiego. Dzięki tym trzem zwycięstwom nasi lektorzy zakwalifikowali się do kolejnego etapu.

Tydzień później, 3 lutego w Witkowicach w etapie rejonowym wystąpiło 6 drużyn, które zapewniły sobie awans z poszczególnych dekanatów rejonu. W fazie grupowej pierwszy mecz rozegraliśmy z parafią św. Jadwigi w Krakowie. Po golach Wojtka Soleckiego i Mateusza Galosa mecz zakończył się wynikiem 2:0. Drugi mecz w grupie z parafią z Filipowic zakończył się wysokim zwycięstwem 5:0 po czterech golach Mateusza Galosa i jednym trafieniu Tomka Kałuskiego. W półfinale zmierzyliśmy się z parafią z Węgrzc Wielkich. Mecz ten zakończył się bezbramkowym remisem, więc o wyniku musiały zadecydować rzuty karne. Stuprocentowa skuteczność  strzelających i znakomita obrona naszego bramkarza dały nam zwycięstwo w czwartej serii karnych. W finałowym meczu po raz drugi przyszło nam się zmierzyć z drużyną z parafii św. Jadwigi. Po dwóch golach Jaśka Steczko, dwóch golach Wojtka Soleckiego, jednym trafieniu Mateusza Galosa i jednej straconej bramce mecz zakończył się wynikiem 5:1. Królem strzelców tego etapu został Mateusz Galos, zdobywając aż 6 goli!

Etapy kwalifikujące do finałów diecezjalnych zakończyliśmy łącznym bilansem 17:1 !
Finały diecezjalne odbędą się 3 kwietnia.