X Niedziela zwykła - 06.06.2021

1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.

2. Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r.

3. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18.00 Msza św. po niej nabożeństwo czerwcowe z procesją. W środę modlimy się za wstawiennictwem św. Faustyny. W czwartek po procesji odbędzie się poświęcenie wianków.

4. W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza Święta o godz. 18.00 a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlimy się litanią do Serca Pana Jezusa.  Odnowimy akt ofiarowania Sercu Pana Jezusa na 100 –lecie tego wydarzenia. W piątek z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Na wieczorną Mszę Świętą zapraszamy wszystkich pielęgnujących nabożeństwo wynagradzające pięciu pierwszych sobót miesiąca.

6. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: grupom przygotowującym ołtarze, dzieciom pierwszokomunijnym i obchodzącym rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, szczególnie ich rodzicom, liturgicznej służbie ołtarza, naszej Straży Pożarnej, a przede wszystkim wam, drodzy, za przystrojone domy, które są wyrazem naszej wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.

7. Polecam lekturę Gościa Niedzielnego jest też Mały Gość Niedzielny na miesiąc czerwiec.

8. Dziękuję sprzątającym kościół paniom: Aldona Królik, Honorata Rożenej, Małgorzata Józefczyk, Agata Stelmach, Grażyna Grzesiak.

9. Msze św. w tym tygodniu wieczorem o godz. 18.00 w niedziele Msze św. o godz. 8.00, 9.30, i o godz. 11.00.

W tym tygodniu patronuje nam:

  • we wtorek 8 czerwca – św. Jadwiga Królowa (1374-1399), oddana narodowi polskiemu i litewskiemu.