X Niedziela Zwykła - 10.06.2018

1. Przyszliśmy na Mszę Świętą, by usłyszeć słowo Boże i by wspólnie się modlić. Pan Jezus powiedział do nas: „Oto maja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”. Musimy jeszcze bardziej starać się pełnić Jego wolę.

2. Msze św. w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 7.00 rano a w pozostałe dni tygodnia o godz. 18.00 W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało. Litanię do Serca Pana Jezusa odmawiamy codziennie po Mszy św. A w piątek i sobotę nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

3. Bóg zapłać za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w uwielbienie Jezusa Chrystusa Eucharystycznego podczas oktawy Bożego Ciała.

4. Bóg zapłać sprzątającym kościół: Monice i Markowi Nosal, Iwonie Meus, Anecie Romańskiej, Magdalenie Wiejak, Karolinie Cetera, Barbarze i Andrzejowi Lewek.

5. W Gościu Niedzielnym na ten tydzień o planowanej na wrzesień pielgrzymce papieża Franciszka na Litwę, Łotwę i Estonię a także próba odpowiedzi na pytanie czy Irlandia przestała być katolickim krajem – refleksje po referendum. Polecam lekturę.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 11 VI (poniedziałek) – św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem.

13 VI (w środę) – św. Antoni z Padwy (1195-1231), portugalski franciszkanin, wybitny kaznodzieja i misjonarz, ogłoszony Doktorem Kościoła.

14 VI (w czwartek) – bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.